Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Termíny dnů otevřených dveří

sobota 26. 11. 2022: 9:00 – 12:00 (pro všechny obory vzdělávání)

středa 8. 2. 2023: 14:00 – 18:00 (pro španělský a německý jazyk)

Pozor

Ředitelské volno 29. a 30. září 2022.

Aktuality

Konec školního roku

Vloženo 1.7.2022

Svůj první konec školního roku na naší škole za sebou mají také nejmladší studenti z 1.E, kteří svoji třídní profesorku bohatě obdarovali.

Přejeme všem krásné a odpočinkové prázdniny a těšíme na vás opět v září!

Exkurze Lednice

Vloženo 29.6.2022

Předposlední školní den strávili studenti 1.E a 2.E společně v Lednici. Nejdříve se naši nejmladší studenti podívali do reprezentačních sálů zámku Lednice, a protože jim zde trochu vyhládlo, zavítali posléze na oběd do klimatizované restaurace na burgery od Paola z MasterChefa. Odpoledne se poté lodičkou přesunuli k Minaretu, jedné z dominant zámeckého parku, odkud se studentům naskytl výhled po okolí. Následovala již jen cesta pod stromy parkem k autobusu a cesta zpět domů.

Exkurze Vídeň

Vloženo 28.6.2022

Čajkárna si umí konec roku pořádně užít. Důkazem je exkurze 1.B a 5.E do Vídně, kde studenti nejprve navštívili slavný Hunderetwasserhaus a posléze neméně známý zábavní park Prater. Zde si studenti mohli vybrat z nezměrného množství atrakcí od motokár, přes horské dráhy a strašidelné domy až po vodní atrakce. Třída 5.E si zde navíc vystřelila svého nového třídního maskota.

Dolní Morava

Vloženo 27.6.2022

Také v tomto týdnu probíhají školní výlety a exkurze. Poslední pondělí školního roku 2021/2022 si studenti 3.E, 2.B a 5.D užili na Dolní Moravě, čímž se alespoň částečně vyhnuli vysokým teplotám ve městě. První zastávkou se stal Sky Walk, místo s jedinečným výhledem do okolí. Následovala procházka po nejdelším visutém mostě Sky Bridge a ti odvážnější si cestu dolů zkrátili na bobové dráze.

Čundrovní výlet 5.E

Vloženo 25.6.2022

Poslední školní dny jsou ve znamení školních výletů. Třída 5.E se vydala na 3denní vandr. Jejich cesta začala ve Vysokých Žibřidovicích, odkud se vydali k vodopádům Prudkého potoka a odtud k chatě Návrší, do Stříbrnic, kde si postavili stany a večer strávili u táboráku. Druhý den na ně čekala cesta na Paprsek a po česko-polském pomezí došli až na Smrk, odkud sešli na Ramzovou, kde přenocovali ve stanech. Poslední den na ně čekala již jen cesta domů vlakem.

Výtvarný Erasmus+ workshop

Vloženo 22.6.2022

V rámci našeho projektu Erasmus+ probíhají rovněž doprovodné akce jako například workshop na téma renesančního umění, kdy si studenti 2.B vyzkoušeli tvorbu portrétů složených z ovoce a zeleniny.

Turnaj Energy Streetball 2022

Vloženo 18.6.2022

2. ročník streetballového turnaje školních týmů ENERGY STREETBALL, se uskutečnil 16. června 2022 v Olomouci v prostorách FunParku Šantovka. 

Sestava našeho týmu: Hofhans Vincent 2.B, Flaks Patrik 5.E, Ševčík Vojtěch 1.C. 

Naši studenti aktivní účastí na turnaji podpořili charitativní projekt, který je zaměřený na návrat mladých lidí odkázaných na invalidní vozík do aktivního života. 

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Biologická olympiáda

Vloženo 15.6.2022

Letošní ročník biologické olympiády se nesl v duchu tématu: Drž si balanc! aneb Rovnováhy a zpětné vazby v přírodě!

Děkujeme všem účastníkům kategorií A, B, C, D, kteří strávili svůj volný čas nad studiem odborného textu, poznávačkami rostlin a živočichů. Nejlepší z nich postoupili do krajského kola biologické olympiády.

Nižší gymnázium reprezentovali studenti:

  • Jan Veselý 2.E, Petra Sonya Voltnerová 2.E,
  • Jakub Zábranský 2.D, Valerie látalová 4.E

Vyšší gymnázium reprezentovali studenti:

  • Zuzana Tománková 5.E , Filip Klvaňa 6.E
  • Adriana Mocňáková 7.E, Martin Losse 5.D

Velké ocenění patří Filipu Klvaňovi, který získal v krajském kole v kategorii B, krásné 3. místo. Blahopřejeme!

Úspěch v republikovém finále soutěže Eurorebus

Vloženo 13.6.2022

Dnes se v Praze v areálu VŠE konalo republikové finále soutěže Eurorebus. Z naší školy se sem probojovaly hned 4 týmy, přičemž nejlépe si vedl tým 2.E, který se ve své kategorii umístil na 5. místě!

Velké poděkování, za skvělou reprezentaci školy nepatří pouze našim reprezentantům, kteří dnes hájili Čajkárnu, ale vám všem. Bez Vaší aktivní účastí v soutěži jste umožnili úspěch svým spolužákům, ale hlavně jste rovněž jako škola dosáhli úžasného úspěchu v soutěži škol z celé ČR, kde Čajkárna získala báječné 9. místo!

Děkujeme!

Maturity

Vloženo 28.5.2022

V uplynulých dvou týdnech probíhala na naší škole ústní část maturitních zkoušek. Během prvního týdne se vystřídali studenti 6.D a 4.B a v tomto týdnu šlo o studenty 4.B a 8.E. Gratulujeme všem našim studentům k úspěšnému absolvování maturit a přejeme mnoho štěstí do následujích let!

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7                        IZO 000848956