Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Den otevřených dveří plánovaný na sobotu 27. 11. 2021 se neuskuteční. Pokud se epidemiologická situace zlepší, bude den otevřených dveří v druhém plánovaném termínu (nejen pro jazyky, ale pro celou školu), tedy ve středu 16. 2. 2022 odpoledne.

Aktuality

Erasmus+ v Itálii

Vloženo 28.11.2021

Naši studenti si v polovině listopadu užili týden se svými přáteli z programu Erasmus+ v Itálii. Partnerská škola z Capui poblíž Neapole připravila bohatý program, který odrážel téma projektu v podobě renesance a Beatrice Neapolské. To ale nebylo jediné, na co mohli naši studenti těšit.

Exkurze Dalešice a Dukovany

Vloženo 8.11.2021

Z exkurze do vodní elektrárny Dalešice a jaderné elektrárny Dukovany vybíráme ze zápisků zúčastněných. Příjemnou zábavu při čtění! 

Partneři z Erasmu+ u nás strávili týden

Vloženo 09.10.2021

V týdnu od 4. do 8. října 2021 naše škola hostila partnery z našeho projektu Erasmus+ „Zlatý trojúhelník renesance: Vladislav Jagellonský, Matyáš Korvín a Beatrice Neapolská“. Partneři postupně dorazili o den dříve ze svých domovských měst v italské Capui poblíž Neapole, maďarské Budapešti a polského Krakova. Partneři si během svého pobytu v Olomouci prohlédli naše krásné město, školu, společně se naučili některé z českých tanců, ale také se vypravili do Prahy nebo Brna po stopách Vladislava II. a Matyáše Korvína. Týden doslova uběhl jako voda, studenti se seznámili s tzv. Olomouckým mírem, ale hlavně se spolu mohli konečně naživo vidět a naplnit ducha projektů Erasmus a vytvořit tak mezi sebou pouta a přátelství. Již nyní se všichni těší, až se spolu uvidí v Itálii.

Rádi bychom na tomto místě poděkovali našim studentům, kteří se aktivně zapojili do příprav a kteří byli jednoduše skvělí!

Návštěva španělského velvyslance a beseda o dárcovství krve

Vloženo 01.10.2021

Velvyslanec Španělska Jeho Excelence pan Ángel Lossada Torres-Quevedo navštívil 30. září naši školu. Po přijetí vedením školy Jeho Excelence vedla besedu se studenty naší bilingvy ze tříd 5.D a 6.D. Studenti měli jedinečnou příležitost položit panu velvyslanci dotazy, které je zajímají. Děkujeme Jeho Excelenci, že si ve svém programu našel čas pozdravit naše studenty a prohlédnout si naši školu.

Paralelně s touto akcí proběhla beseda se studenty třetích ročníků vyššího gymnázia na téma dárcovství krve. Díky patří primářce Transfúzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Daně Galuszkové, Ph.D., MBA, které přišla studentům vysvětlit význam darování krve.

Projekt Desatero pro primární prevenci

Vloženo 29.9.2021

Naše škola se zapojila do projektu Desatero pro primární prevenci, který je podporován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy. Smyslem projektu je předcházení rizikovému chování ve školách a školských zařízeních a je navržen tak, aby jej bylo možné využít i v případě distanční výuky. Jedná se o deset videoklipů, které jsou provázané s elektronickými kvízy a které reflektují klíčová témata primární prevence v souladu s prioritami MŠMT.

Legiovlak

Vloženo 24.9.2021

V rámci výuky dějepisu se dnes studenti 5.E a 2.D seznámili s projektem Československé obce legionářské, která na olomouckém Hlavním nádraží již několik dní vystavuje věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920. Podobný vlak sloužil na Transsibiřské magistrále v Rusku, kde probíhaly válečné operace československých legií.

Beseda DofE

Vloženo 23.9.2021

Dnes pro třídy 1.B, 2.B a 6.E proběhla přednáška, která měla za cíl seznámit studenty s programem DofE, což je Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Besedu vedl vedoucí místního centra Radan Kuča a naše absolventka Kačka Dudková, která je úspěšnou absolventkou programu a získala všechny 3 úrovně, tedy bronzovou, stříbrnou i zlatou.

Erasmus novinky

Vloženo 17.9.2021

Na začátku září proběhlo online setkání s partnery z našeho Erasmus+ projektu a my se těšíme, že budeme moct naše partnery z Itálie, Maďarska a Polska přivítat u nás.

V pátek 17. září proběhla před Hlavním nádražím akce Příští stanice svět, kterou pořádal Dům zahraniční spolupráce - DZS. Akce byla určená široké veřejnosti a řada našich studentů zapojených nejen do aktuálního projektu se akce zúčastnila a kromě informací o jednotlivých programech určených pro studenty si odnesli také dárkové předměty ze soutěží.

Adaptační kurzy

Vloženo 16.9.2021

K začátku školního roku patří také adaptační kurzy pro studenty prvních ročníků. Nejinak tomu bylo také na naší škole, kdy například třídy 1.E a 1.B absolvovaly postupně 9. a 10. září na Kopečku programy, které měly za cíl studenty nejen seznámit, ale pomocí vzájemně propojených úkolů je naučit vzámené důvěře a spolupráci. 

Soutěž "Nejlepší učitel výuky na dálku v OK" vyhrála Hana Štýbnarová

Vloženo 1.7.2021

Naše kolegyně Hana Štýbnarová byla vyhodnocena jako nejlepší online učitel Olomouckého kraje. Ocenění získala v pondělí 28. června na workshopu Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje za přítomnosti radního pro oblast školství Aleše Jakubce a zástupců odboru školství a mládeže. Více info zde.

Hance tímto srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v online výuce!

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!