Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Darování krve ve Fakultní nemocnici v Olomouci

Vloženo 18.1.2018

Děkujeme všem účastníkům smysluplné akce ve Fakultní nemocnici v Olomouci, neboť darovali to nejcennější, co nelze laboratorně vyrobit, a to vlastní krev. 

IT Talent 2018

Vloženo 17.1.2018

Již potřetí měli možnost studenti našeho gymnázia zapojit se do projektu IT Talent pořádaného neziskovou organizací BEA Centrum práce a podnikání. Letos se zapojili do této vzdělávací aktivity studenti 6.E pod vedením profesorů Mgr. Opluštilové a RNDr. Pudila.

Školní kolo německé konverzační soutěže

Vloženo 16.1.2018

Ve školním kole konverzační soutěže v německém jazyce  se v kategorii III A umístil na 1. místě Aleš Jehlář /1.B/, 2. místo patří Petru Jedličkovi /1.B/ a 3. místo Denise Obrtelové /7.B/.

V kategorii III B se na 1. místě umístil Matěj Kubis, na 2. místě Lucie Henslová a na 3. místě Zuzana Bízová /všichni ze třídy 3.B/.

Blahopřejeme.

Maturitní ples

Vloženo 15.1.2018

Krásnou tradicí naší školy jsou maturitní plesy. Ten letošní se podobně jako v předchozích letech konal v reprezentativních prostorách NH Hotelu. Hlavní částí programu bylo představení a stužkování jednotlivých tříd 4.A a 6.D, 4.B, 8.E a 4.C, které bylo doplněno například o kulturní program v podobě předvedení společenských tanců.

Opět něco nového

Vloženo 8.1.2018

Ředitel školy Radek Čapka nezahálel ani o vánočních prázdninách a díky jeho úsilí se můžeme všichni těšit z dalšího vylepšení naší školy. Tentokrát se jedná o pořízení skládacích tribun pro navýšení divácké kapacity v naší Čajkaréně, kde se budou mimo jiné konat volejbalová utkání extraligy. To ale nebylo vše, Ježíšek nadělil i nové dveře pro mnoho tříd.

Spolupráce s Univerzitou Palackého

Vloženo 8.1.2018

V rámci projektu, který se týká spolupráce naší školy a zaměstnavatelů, byli pozváni odborníci z akademické půdy, kteří si pro žáky připravili přednášky o zajímavých tématech v různých vyučovacích předmětech. Od listopadu minulého roku naše studenty ve výuce prozatím navštívili čtyři vysokoškolští pedagogové a vědečtí pracovníci z Přírodovědecké fakulty.

FIESTA DE NAVIDAD aneb VÁNOČNÍ AKTIVITY ŠPANĚLSKÉ SEKCE 2017

Vloženo 22.12.2017

V předvánočním týdnu od 19. do 21. 12. připravili učitelé španělské sekce pro své studenty řadu aktivit:

  • Povídání ve španělštině o tom, jak se slaví Vánoce a Nový rok ve Španělsku
  • Zpívání španělských, anglických i českých koled
  • Divadelní představení s vánoční tematikou – příběh zobrazující tradiční slavení Vánoc v Katalánsku. Herci – studenti 1.D
  • Španělský film, popř. film ve španělštině
  • El Salvador – prezentace této zajímavé středoamerické země, o které nám přišel popovídat Eliseo Salguero

Příroda Olomouckého kraje ve Vlastivědném muzeu

Vloženo 22.12.2017

Ve středu 19. 12. třída 2.A a 4.D navštívila Vlastivědné muzeum v Olomouci. V Expozice Příroda Olomouckého kraje seznamuje návštěvníky s přírodními poměry našeho regionu od nížin v okolí Olomouce přes hornaté prostředí Nízkého Jeseníku až po vysokohorský terén Hrubého Jeseníku a Králického Sněžníku.

Hedvábná stezka

Vloženo 21.12.2017

Studenti 1.A a 5.E se ve středu 20. prosince společně vydali do Vlastivědného muzea, aby navštívili expozici věnovanou Hedvábné stezce. Povedená výstava studenty zaujala a místy je doslova přenesla do dnes nedostupných míst a přiblížila jim život starověkých civilizací v průběhu staletí.

Informace Informace o studiu
pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce
Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz