Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Erasmus novinky

Vloženo 17.9.2021

Na začátku září proběhlo online setkání s partnery z našeho Erasmus+ projektu a my se těšíme, že budeme moct naše partnery z Itálie, Maďarska a Polska přivítat u nás.

V pátek 17. září proběhla před Hlavním nádražím akce Příští stanice svět, kterou pořádal Dům zahraniční spolupráce - DZS. Akce byla určená široké veřejnosti a řada našich studentů zapojených nejen do aktuálního projektu se akce zúčastnila a kromě informací o jednotlivých programech určených pro studenty si odnesli také dárkové předměty ze soutěží.

Adaptační kurzy

Vloženo 16.9.2021

K začátku školního roku patří také adaptační kurzy pro studenty prvních ročníků. Nejinak tomu bylo také na naší škole, kdy například třídy 1.E a 1.B absolvovaly postupně 9. a 10. září na Kopečku programy, které měly za cíl studenty nejen seznámit, ale pomocí vzájemně propojených úkolů je naučit vzámené důvěře a spolupráci. 

Soutěž "Nejlepší učitel výuky na dálku v OK" vyhrála Hana Štýbnarová

Vloženo 1.7.2021

Naše kolegyně Hana Štýbnarová byla vyhodnocena jako nejlepší online učitel Olomouckého kraje. Ocenění získala v pondělí 28. června na workshopu Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje za přítomnosti radního pro oblast školství Aleše Jakubce a zástupců odboru školství a mládeže. Více info zde.

Hance tímto srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v online výuce!

Konec školního roku

Vloženo 1.7.2021

Rozdání vysvědčení může probíhat i značně originálním způsobem jako v případě třídy 7.E, kde tento slavnostní okamžik pojali zároveň jako malý koncert. 

Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na vás v září.

ZOO Lešná

Vloženo 1.7.2021

Jedním z dalších výletů na konci školního roku byla společná exkurze do ZOO Lešná u Zlína pro 3.E a 4.E. Studenti di tak například mohli pohladit rejnoky, projít se tropickým pralesem nebo se seznámit se slůňátkem. 

Mezinárodní jazykový diplom DSD 1

Vloženo 30.6.2021

I přes nepříznivé podmínky spojené s coronou bylo v tomto školním roce umožněno zájemcům z řad našich studentů složit mezinárodní jazykovou zkoušku DSD 1. Jazykovou zkoušku úspěšně vykonalo 9 studentů. Blahopřejeme.

Exkurze Praha

Vloženo 29.6.2021

V pondělí 28. června vyrazila třída 2.D na geografickou exkurzi do Prahy. Putování stověžatým městem začalo na Petříně, kde studenti mohli navštívit například místní bludiště nebo se povozit na kolotoči. Petřínským parkem s úchvatnými výhledy na celé město se studenti přesunuli Nerudovou ulicí až k pražskému jezulátku a Lennonově zdi na Kampě. Po netradičně poloprázdném Karlově mostě přešli na druhý břeh Vltavy, kde si připomenuli pojem "bradáč", což je středověký ekvivalent vodoměrné lati, který je umístěný na dochovaném oblouku Juditina mostu. Královskou cestou došli až na Staroměstské náměstí s orlojem, ale například také Pražským poledníkem, podle kterého se v minulosti řídil čas v Praze.

Exkurze Rožnov pod Radhoštěm

Vloženo 27.6.2021

Ve středu a čtvrtek 23. a 24. června se vydali studenti 1.D a 1.B na exkurzi v Rožnově pod Radhoštěm a okolí. První den strávili na Pustevnách a Stezce Valašska, která byla doslova v oblacích. Z Pusteven se vydali dolem sochy Radegasta přes Radhošť a kolem sousoší Cyrila a Metoděje do kempu v Rožnově. Večer byl potom ve znamení opékání špekáčků. Druhý den studenti navštívili Štramberk s jeskyníi Šipka, a věhlasnou štramberskou Trúbou a Muzeum Tatra v Kopřivnici.

3. místo v celostátním kole Matematické fotografie

Vloženo 29.5.2021

Náš student Martin Zdeněk z 5.E vyhrál v celostátním kole španělské soutěže Matematická fotografie úžasné 3. místo se svou fotografií pojmenovanou Pohled na průsečík elipsy a paraboly. Gratulujeme!

Novinky ve škole

Vloženo 27.5.2021

Po návratu všech našich studentů zpět do školy na ně čekalo několik překvapení a vylepšení naší školy. Prvním z nich byla nová dřevěná mapa světa umístěná v učebně zeměpisu. Vylepšení se dočkaly také chodby propojující jednotlivé části školy, kde byly instalovány zeměpisné a dějepisné mapy. Věříme, že se studentům i návštěvníkům budou tyto novinky líbit.

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7