Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Jugend debattiert international

Vloženo 23.3.2018

Ve středu 21. 3. naše škola hostila finále soutěže Jugend debattiert international - Schulverbundfinale v rámci Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Zúčastnila se gymnázia z Ostravy, Opavy, Českého Těšína a naše škola. Do tohoto klání se probojovalo 8 nejlepších studentů, přičemž nejlepší 2 postoupili do celostátní kvalifikace.

Erasmus+

Vloženo 19.3.2018

Ode dneška se můžete na naší škole setkat se studenty z našich partnerských škol z Řecka, Chorvatska a Bulharska z projektu Erasmus+, jehož je naše gymnázium koordinátorem. Dnes jsme naše partnery seznámili s naší školou, pomocí her se vzájemně seznámili a navíc představili význam bratrů Cyrila a Metoděje na Velké Moravě, což je hlavním tématem projektu. Odpoledne jsme vyrazili na slavné poutní místo Sv. Kopeček. Těšíme na báječný týden s našimi skvělými partnery.

Studentky z Heidelbergu

Vloženo 19.3.2018

V rámci spolupráce s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci u nás aktuálně vykonávají svou praxi dvě studentky z Heidelbergu, Katalin a Sophie. Pro naše žáky je tato praxe příjemným zpestřením hodin s rodilými mluvčími a studentkám přinese jistě hodně zkušeností v jejich další práci.

Přednáška

Vloženo 19.3.2018

Dne 16. 3. 2018 se pro maturitní ročníky konala prezentace studijních oborů němčina/angličtina pro manažerskou praxi. Přednášku vedla Mgr. Renata Šilhánová, Ph.D. z Ústavu moderních jazyků a literatur Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studenti měli příležitost seznámit se podrobněji s těmito obory a s dalšími možnostmi, které toto studium nabízí.

Erasmus+ Návštěva sv. Gorazda

Vloženo 15.3.2018

V rámci našeho projektu Erasmus+ poznáváme odkaz bratrů Cyrila a Metoděje. Nejinak tomu bylo při návštěvě chrámu sv. Gorazda v Olomouci, při jehož návštěvě jsme získali řadu dalších zajímavostí, které postupně vyplňují mozaiku našich znalostí o těchto bratrech, jejich významu pro křesťanství a zejména vliv na dnešní pravoslaví. 

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

Vloženo 12.3.2018

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti nižšího gymnázia v okresním kole zeměpisné olympiády. První místo v kategorii A vyhrál Jaromír Slabák z 1.E a krásné druhé místo v kategorii B vybojoval Martin Málek z 2.E.
Oběma našim úspěšným reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Dataprojektory ve třídách se rozšiřují

Vloženo 9.3.2018

Moderní technologie pro výuku se na naší škole opět o něco rozšířila, nyní dataprojektorem nově disponují třídy 3.D a 1.E. To bylo možné díky panu řediteli Radku Čapkovi, který neustále pracuje na modernizaci školy a jehož hlavním cílem je spokojenost studentů se svou školou. Díky dataprojektoru studenti mohou například v hodinách zeměpisu navštívit daleké končiny a o zajímavých místech nejen slyšet, ale i vidět je.

Olomoucká premiéra divadelního představení našeho školního souboru se blíží!

Vloženo 26.2.2018

Ve čtvrtek 1. března v 10.30 hod. se v Divadle hudby uskuteční premiéra adaptace hry známého španělského dramatika Lope de Vegy s názvem: „LA DAMA BOBA“.

COLOMBIA – přednáška o Kolumbii s rodilou mluvčí

Vloženo 26.2.2018

Španělská sekce gymnázia zorganizovala pro studenty španělštiny přednášku o Kolumbii, kterou si pro ně připravila kolumbijská vysokoškolská studentka Carolina Lopez.  Přednášky se účastnili studenti vyšších ročníků:  6.D, 5.D, 4.D, 3.B/JŠ, 4.B/JŠ.

Naše škola je fakultní školou Právnické fakulty UP

Vloženo 23.2.2018

Zlatou éru zažívá naše gymnázium pod vedením ředitele Radka Čapky. Po mnoha úspěších navázala škola podpisem partnerství s Právnickou fakultou UP, jednou z nejprestižnějších vysokých škol svého druhu v ČR. Ke slavnostnímu stvrzení tohoto svazku došlo ve čtvrtek 22. 2. 2018.

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz