Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 25. a 26. října 2021.

Pozor

Dne 9. 11. 2021 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají v elektronické podobě po poradě rodičům všech žáků informaci o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 10.11. 2021 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu: prijmeni@gcajkol.cz a případně dohodnout s vyučujícím daného předmětu konzultaci ve škole.

Aktuality

Mezinárodní jazykový diplom DSD 1

Vloženo 30.6.2021

I přes nepříznivé podmínky spojené s coronou bylo v tomto školním roce umožněno zájemcům z řad našich studentů složit mezinárodní jazykovou zkoušku DSD 1. Jazykovou zkoušku úspěšně vykonalo 9 studentů. Blahopřejeme.

Exkurze Praha

Vloženo 29.6.2021

V pondělí 28. června vyrazila třída 2.D na geografickou exkurzi do Prahy. Putování stověžatým městem začalo na Petříně, kde studenti mohli navštívit například místní bludiště nebo se povozit na kolotoči. Petřínským parkem s úchvatnými výhledy na celé město se studenti přesunuli Nerudovou ulicí až k pražskému jezulátku a Lennonově zdi na Kampě. Po netradičně poloprázdném Karlově mostě přešli na druhý břeh Vltavy, kde si připomenuli pojem "bradáč", což je středověký ekvivalent vodoměrné lati, který je umístěný na dochovaném oblouku Juditina mostu. Královskou cestou došli až na Staroměstské náměstí s orlojem, ale například také Pražským poledníkem, podle kterého se v minulosti řídil čas v Praze.

Exkurze Rožnov pod Radhoštěm

Vloženo 27.6.2021

Ve středu a čtvrtek 23. a 24. června se vydali studenti 1.D a 1.B na exkurzi v Rožnově pod Radhoštěm a okolí. První den strávili na Pustevnách a Stezce Valašska, která byla doslova v oblacích. Z Pusteven se vydali dolem sochy Radegasta přes Radhošť a kolem sousoší Cyrila a Metoděje do kempu v Rožnově. Večer byl potom ve znamení opékání špekáčků. Druhý den studenti navštívili Štramberk s jeskyníi Šipka, a věhlasnou štramberskou Trúbou a Muzeum Tatra v Kopřivnici.

3. místo v celostátním kole Matematické fotografie

Vloženo 29.5.2021

Náš student Martin Zdeněk z 5.E vyhrál v celostátním kole španělské soutěže Matematická fotografie úžasné 3. místo se svou fotografií pojmenovanou Pohled na průsečík elipsy a paraboly. Gratulujeme!

Novinky ve škole

Vloženo 27.5.2021

Po návratu všech našich studentů zpět do školy na ně čekalo několik překvapení a vylepšení naší školy. Prvním z nich byla nová dřevěná mapa světa umístěná v učebně zeměpisu. Vylepšení se dočkaly také chodby propojující jednotlivé části školy, kde byly instalovány zeměpisné a dějepisné mapy. Věříme, že se studentům i návštěvníkům budou tyto novinky líbit.

Úspěchy našich studentů v německé soutěži Jugend debattiert

Vloženo 22.4.2021

Naši studenti Michaela Pospíšilová, Kateřina Gallová a Nick Konzen jako náhradník (všichni ze 3.B ) se umístili mezi 16 nejlepšími v ČR na soutěži Jugend debattiert. Do celostátního kola se kvalifikovali z oblastního kola Severní Morava, kde se utkali se studenty z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Gratulujeme k postupu a přejeme hodně štěstí!

Soutěž Jugend debattiert je založena jako debatní formát, díky kterému studenti získávají a procvičují si důležité oblasti jako jsou jazykové kompetencí, formování názorů a osobnosti.

Výsledky školního kola Matematické fotografie XIII

Vloženo 18.4.2021

Výsledky školního kola Matematické fotografie XIII

Známe vítěze školního kola soutěže Matematické fotografie, kterými jsou studenti Adéla Sklenářová ze 4.E a Martin Zdeněk z 5.E. Vítězné fotky budou poslány na Španělské velvyslanectví, kde budou naši školu reprezentovat v celostátním kole.

Za celou španělskou sekci oběma vítězům gratulujeme!

Soutěžní fotografie našich studentů si můžete prohlédnout na   https://romero691.wixsite.com/concursofotmat

Instruktážní video - GOOD TEST

Vloženo 15.4.2021

Na následujícím odkazu je instruktážní video pro samoodběr na test covid-19.

GOOD TEST - Instruktáž pro školy - YouTube

Zeměpisná olympiáda

Vloženo 15.4.2021

Již za týden proběhne celostátní kolo zeměpisné olympiády, na kterém nás bude reprezentovat Jaromír Slabák ze 4.E. V rámci přípravy na soutěž naše škola Jardovi domluvila individuální konzultaci na Geografie UP Olomouc, kde si mohl vyzkoušet a seznámit s geografickými měřícími přístroji jako jsou půdní sonda, hydrometrická vrtule, heliograf a řadou dalších. Děkujeme RNDr. Aleši Létalovi, Ph.D. za vřelé přijetí a Mgr. Janu Hercikovi, Ph.D. za zprostředkování této jedinečné příležitosti. A Jardovi přejeme mnoho štěstí v zeměpisné olympiádě!

Přednáška o Kostarice

Vloženo 15.4.2021

Díky projektu Šablon jsme mohli pro naše studenty připravit přednášku o vybraných středoamerických zemích pro vybrané třídy španělské bilingvy. Ve středu 14. dubna se tak studenti 1.D přenesli prostřednictvím fotografií Davida Majáka do Panamy, Kostariky a Nikaraguy. Pro studenty 2.D pak proběhla upravená verze ve španělštině o Kostarice. Studenti si tak mohli procvičit svou španělštinu nad rámec běžné výuky a navíc se seznámili s krásami střední Ameriky a uplatněním španělštiny ve světě. 

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!