sobota 26. 11. 2022: 9:00 – 12:00 (pro všechny obory vzdělávání)

středa 8. 2. 2023: 14:00 – 18:00 (pro španělský a německý jazyk)

Ředitelské volno 29. a 30. září 2022.

Aktuality

Úspěch v celostátním kole španělské soutěže

Vloženo 25.5.2022

Je nám velkou ctí vás informovat o skvělém 1. místě v celostátním kole soutěže IX Concurso de relato sobre la Comunidad Valenciana, které vybojoval Petr Kvasnička (5.D) se svou povídkou Inspector Paella me encanta. Čestné uznání získala také Klára Sklenářová (4.D) se svou povídkou Arroz de Valencia. Petrovi i Kláře moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Studenti Čajkárny - budoucí členové parlamentu?

Vloženo 20.5.2022

V noci z 15. 5. na 16. 5. 2022 se devět studentů našeho gymnázia vydalo na cestu do Belgie, která byla financována z fondů Evropské unie.

Byli ubytováni v Antverpách, významném přístavním městě. Již po příjezdu následovala večerní prohlídka tohoto kulturního centra. Největšímu ohlasu se těšila historická budova hlavního nádraží.

Matematická fotografie

Vloženo 2.5.2022

Rádi bychom vám představili výherní fotky školního kola XIV. ročníku soutěže Matematické fotografie. Na 1. místě se umístil Petr Kvasnička (5.D) s fotkou Desproporción esférica (Kulovitý nepoměr), na 2. místě se umístila Eliška Pastorová (1.D) s fotkou Misterio de los paralelos (Záhada rovnoběžek).

Oběma výhercům moc gratulujeme a držíme pěsti do celostátního kola! Ostatním studentům, kteří do soutěže poslali své fotky, děkujeme za účast 🙂

Poslední zvonění

Vloženo 29.4.2022

Po dvou letech se naši maturinti mohli opět vrátit k tradici posledního zvonění, jež nemohlo probíhat kvůli pandemii covid-19. A tak se s námi 28. a 29. dubna rozloučily třídy 4.B, 4.C, 6.D a 8.E svými originálními vystoupeními a kostými.

Přejeme všem našim maturantům hodně stěstí u jejich nadcházející zkoušky z dospělosti!

Soutěž Evropa ve škole

Krásné a zasloužené uznání poroty v literární a výtvarné soutěži s názvem Evropa ve škole v krajském kole získala studentka naší školy Lucie Skoumalová ze 4.E za cyklus kreseb a koláží s motivem hmyzu. Velice gratulujeme Lucii Skoumalové za umístění v tak renomované soutěži.

Aktivity během přijímacích zkoušek

Vloženo 21.4.2022

V polovině dubna probíhaly přijímací zkoušky na střední školy. K tomuto účelu musely některé třídy v jednotlivé dny opustit školu a najít si náhradní prohram. Toho využila například třída 1.E, která se 13. dubna vydala na exkurzi do Mladečských jeskyní historickým autobusem Karosa ŠL11. Za hranice města se vydala také třída 2.E, jež 19. dubna jela obdivovat pečlivě renovovaný hrad Helštýn. Jiné třídy, jak například 2.E se v pondělí zúčastnila akce Ve zdravé Olomouci zdravý zub a udělala si procházku po našem městě, druhé nejrozsáhlejší památkové zóně po Praze.

Erasmus+ v Maďarsku

Vloženo 10.4.2022

Na přelomu března a dubna vyrazili naši studenti na poslední mobilitu v rámci projektu Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský. Cílovou destinací se stala Budapešť, která byla úzce spjatá se všemi třemi hlavními osobnostmi projektu.

První místo v Byznysování

Naši studenti jsou prostě jedničky! To dokazuje další z řady úspěchů, kdy naši studenti Šimon Rousek a Filip Adamčík vyhráli republikové finále soutěže Byznysování. Po úspěchu v krajském kole čekal na naše kluky a jejich tým Fermently náročný souboj s dalšími 102 týmy z celé ČR. Soutěžící měli za úkol představit svůj vlastní business plán při tvorbě fiktivní firmy. Naši hoši představili záměr na výrobu fermentovaných limonád a kombuch, který se vymykal tím, že jej již částečně realizují, ačkoli se zatím jedná pouze o domácí výrobu. Výroba začala na začátku pandemie covid-19 a v současnosti kluci realizují pouze menší zakázky pro známé, kamarády, spolužáky a jejich rodiny.

K úspěchu oběma srdečně blahopřejeme!

Úspěch v dějepisné olympiádě

Vloženo 9.4.2022

Po úspěchu našeho studenta v zeměpisné olympiádě se může naše škola radovat z úspěchu Martina Málka na poli dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku byla "Šlechta v průběhu století". Martin se do krajského kola probojoval ze 3. příčky z okresního kola. Z krajského kola, jež se odehrálo v Přerově, odchází na úžasném 5. místě. Srdečně blahopřejeme!

Pedagogické praxe

Vloženo 8.4.2022

V uplynulých třech týdnech na naší škole probíhaly pedagogické praxe studentů VŠ, během kterých se naši studenti seznámili s novými pedagickými postupy. Kromě toho si například studenti 1.E a 2.D v rámci výuky biologie mohli vyzkoušet pitvu ryb.