Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V pondělí 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Klára Hricová je Mistryní Evropy!

Vloženo 18.5.2017

Houževnatost, výdrž a talent, tím disponují sportující studenti našeho gymnázia. Škola na své sportovce může být právem hrdá, vždyť po úspěchu futsalistů a házenkářek, kteří jsou nejlepší v republice, získala tentokrát rovnou evropský titul Klára Hricová ve sjezdu na divoké vodě, a to v áčkové kategorii žen!

Prezentiáda

Vloženo 16.5.2017

V měsíci dubnu na naší škole proběhla soutěž v tvorbě prezentací „PREZENTIÁDA“. Do finále, které se konalo 28.4.2017, se z 216 účastníků probojovalo 15 studentů.

Koncert rappera Uwe Kaa

Koncert německého rappera Uwe Kaa dnes uvítala naše multifunkční sportovní hala. Uwe Kaa k nám přijel z Mnichova v rámci svého turné po střední školách napříč celou Českou republikou.

Konference ZfA

Vloženo 10.5.2017

Ve dnech 26.-28.4.2017 se konala na naší škole konference německých lektorů, působících na těch gymnáziích v České republice, která nabízejí svým studentům možnost složení mezinárodní jazykové zkoušky DSD. K těmto gymnáziím patříme i my.

Úspěch studentů v soutěži Evropa ve škole

Vloženo 4.5.2017

Mezinárodní soutěžní výtvarný a literární projekt Evropa je organizován nepřetržitě již od roku 1953 ve 33 zemích. Soutěž v ČR každoročně vyhlašuje MŠMT a to na třech úrovních, počínaje školními koly, přes kola krajská až po závěrečné kolo ústřední. Naši mladší studenti výrazně uspěli jak v literární, tak výtvarné části krajského kola soutěže, v níž byla velmi náročná konkurence a výtvarné práce našich studentů byly vyhodnoceny jako nejlepší mezi až 200 zaslanými pracemi.

Získání 3.ceny v národním kole VIII.ročníku soutěže fotomontáží 2017. Soutěž organizuje Velvyslanectví Španělska v Praze

Vloženo 2.5.2017

Matouš Pluhař, student bilingvní sekce gymnázia (5.D), získal 3.cenu v národním kole VIII.ročníku soutěže fotomontáží.

BLAHOPŘEJEME aneb další úspěch studentů španělské sekce!

Michaela Hrdličková získala 2. místo v ústředním kole soutěže ve španělském jazyce v kategorii SŠ III.

Deutsches Sprachdiplom

V letošním roce složili úspěšně mezinárodní zkoušku v německém jazyce (Deutsches Sprachdiplom) tito studenti: Diana Cabrera, Hana Kaduchová, Jaroslav Kaněčka, Magdalena Mertová, Eliška Pluskalová, Naďa Pravcová, Adam Racl, Ondřej Veselý a Jan Zetocha. Blahopřejeme!

Celostátní kolo německé konverzační soutěže 2017

V celostátním kole konverzační soutěže v německém jazyce se umístila naše studentka Kristýna Bui na 7. místě. Blahopřejeme!

Best in Deutsch

Naši studenti (Vojtěch Vetešník, Hanuš Řezáč, Kristýna Bui, Matěj Kubis, Zuzana Bízová, Veronika Vystavělová, Kristýna Lakomá, Julia Zaleskaya, Eliška Pluskalová, Naďa Pravcová, Magdalena Mertová) se zúčastnili mezinárodní soutěže Best in Deutsch - Němčinář roku.