Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Krajské kolo německé konverzační soutěže

Vloženo 10.3.2017

V krajském kole německé konverzační soutěže se v kategorii III.B umístila naše studentka Julia Zaleskaya na 3. místě. V kategorii III.A obsadila 1. místo Kristýna Bui a postupuje do celostátního kola.

Zeměpisná olympiáda

Vloženo 9.3.2017

Velký úspěch si připsal Martin Málek, student 1.E, který uspěl v přírodovědné soutěži zeměpisná olympiáda, když vyhrál její okresní kolo.

Titul mistryň ČR volejbalového týmu

Naše studentky jsou součástí volejbalového týmu TJ Sokol Šternberk, který od čtvrtka bojoval o medaile v extralize kadetek a veze domů z Brna titul mistryň ČR!!!

Studentky z Heidelbergu

Vloženo 19.2.2017

V rámci spolupráce s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci u nás aktuálně vykonávají svou praxi dvě studentky z Heidelbergu, Hanna a Nikol, které se budou ve svém profesním životě věnovat výuce němčiny pro cizince. Pro naše žáky je tato praxe příjemným zpestřením hodin s rodilými mluvčími a studentkám přinese jistě hodně zkušeností v jejich další práci.

Okresní kolo konverzační soutěže v jazyce německém

V okresním kole německé konverzační soutěže kat.III.A obsadila první místo Kristýna Bui ze třídy 1.B. Přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Lyžařský kurz 2.E

Vloženo 16.2.2017

V týdnu od pondělí 6. do pátku 10. února vyrazili studenti do Jeseníků do Ski areálu Kopřivná. Hlavním programem bylo samozřejmě lyžování, ale nejen to.

Ocenění úspěšných řešitelů Pythagoriády

V úterý 14. února byly předány sladké odměny našim úspěšným řešitelům školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže!

Pythagoriáda

Vloženo 3.2.2017

Poslední lednový den si mohli studenti nižšího gymnázia (prima až tercie) vyzkoušet svůj matematický důvtip v oblíbené soutěži Pythagoriáda. Ocenění úspěšný řešitel získali studenti s 10 a více body.

Upozornění na termíny uzávěrek soutěží

Vloženo 1.2.2017

Čas utíká jako voda, na podzim se studenti španělské sekce sešli, aby si od svých učitelů vyslechli nabídky velmi zajímavých soutěží. Každý si z bohaté nabídky může vybrat soutěž podle svých preferencí.

Výherkyně studijního pobytu na Kanárských ostrovech je z našeho gymnázia aneb motivace pro studenty španělské bilingvní sekce pro zapojení se do soutěže v roce 2017

Ve školním roce 2015-2016 soutěž o týdenní studijní pobyt na ostrově Gran Canaria vyhrála naše studentka Darja Kuzněcovová, která získala 1.místo v této soutěži díky vlastní originální klavírní skladbě. A co říká sama studentka na prázdninový studijní pobyt?