Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dny 26. října a 27. října 2020 se pro žáky základních škol, středních škol, konzervatoří a základních uměleckých škol stanoví jako volné dny.

Aktuality

Dějepisná olympiáda

Vloženo 15.1.2020

Velký úspěch v okresním kole dějepisné olympiády si připsali hned dva studenti naší školy a to Martin Málek, který obsadil 1. místo, a Samuel Záleský, jenž se umístil na 3. místě. Oběma klukům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!

Maturitní ples

Vloženo 13.1.2020

Stalo se již krásnou tradicí, že začátek ledna patří našim maturantům a jejich maturitnímu plesu, který letos připadl na sobotu 11. ledna. Večerem provázel moderátor rádia Haná Lukáš Kobza. Po zahájení plesu ředitelem školy Radkem Čapkou následoval bohatý program, jehož hlavní součástí byly nástupy a stužkování tříd 4.B, 4.C, 6.D a 8.E.
Děkujeme všem za krásný večer!

Vánoční přání

Vloženo 22.12.2019

Šťastné a veselé prožití Vánoc a mnoho úspěchů a spokojenosti v novém roce přeje 

Gymnázium Čajkovského

Poslední školní den

Vloženo 22.12.2019

Poslední školní den v roce 2019 proběhl jako obvykle buď třídními besídkami ve škole nebo společně strávenými chvílemi v centru Olomouce.

Vánoční exkurze do Vídně a Bratislavy

Vloženo 21.12.2019

Pro velký zájem ze strany studentů se v posledním školním týdnu roku 2019 uskutečnily hned tři vánoční exkurze a to dvakrát do Vídně a jednou do Bratislavy. Celkem se mohlo nechat okouzlit vánoční atmosférou blízkých metropolí více než 130 studentů.

Krajská výhra v turnaji florbal challenge cup

Vloženo 20.12.2019

Ve středu 18. 12. se konalo krajské finále ve florbalu dívek v rámci turnaje florbal challenge cup, které naše holky vyhrály. Holky postupují do finále Moravy v Brně, z něhož jeden vítězný tým bude hrát v O2 aréně.

Vánoční koncert v domově důchodců

Vloženo 20.12.2019

Vánoce a konec kalendářního roku není jenom o punčích, trzích, supermarketech a nákupech. Vánoční čas je o rozdávání radosti, o setkávání a prožitých chvílích.

Naši studenti zašli do domova pro seniory Senecura v olomouckém Slavoníně. Pro místní si připravili hodinový koncert pod vedením pana učitele Kružíka. Program byl složen z klavírních sól, že zpěvu klasických i muzikálových písní. A na závěr vystoupil dechový oktet a zahrál české i světové koledy a vánoční písně.

Odměnou vystupujícím byl potlesk a viditelná radost posluchačů.

Vánoční turnaje

Vloženo 16.12.2019

Předvánoční čas je již tradičně věnován sportovním kláním. Pátek 13. všichni hráči turnajů ve florbalu i vybíjené přežili ve zdraví. Zatímco pátek byl věnován nižšímu gymnáziu, v pondělí a úterý pokračovala šňůra turnajů volejbalem a florbalem pro vyšší gymnázium. 

Všem děkujeme za účast a gratulujeme vítězům!  

Přednáška studentů Univerzity obrany

Vloženo 15.12.2019

V pátek 13. prosince se vedle vánočních turnajů uskutečnila také přednáška studentů Univerzity obrany v Brně určená pro 4.A a 3.A. Návštěva to byla o to příjemnější, neboť našim současným studentům předávali naši absolventi, kteří se chytají na své uplatnění v rámci Armády ČR.
Děkujeme a těšíme se na shledanou!

Studenti sobě

Vloženo 14.12.2019

Za nedlouho se blíží Vánoce a tak si studenti naší školy dnes nadělili trochu dopředu jeden dárek. Celá škola se sešla v olomoucké Redutě, aby si poslechla své talentované spolužáky při koncertě, během kterého zazněly známé melodie od hry na klavír, přes zpěv vážných či muzikálových písní až po populární hudbu nebo seriálové soundtracky. Na závěr se představil také Orchestr mladých Olomouckého kraje.

Děkujeme panu Kružíkovi a jeho studentům za tento krásný vánoční dárek!

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7