Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 25. a 26. října 2021.

Pozor

Dne 9. 11. 2021 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají v elektronické podobě po poradě rodičům všech žáků informaci o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 10.11. 2021 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu: prijmeni@gcajkol.cz a případně dohodnout s vyučujícím daného předmětu konzultaci ve škole.

Aktuality

Deutsches Sprachdiplom DSD 1

Vloženo 12.4.2021

Začátkem dubna skládalo na našem gymnáziu 15 studentů mezinárodní jazykovou zkoušku v německém jazyce, DSD 1. Tato zkouška byla povolena MŠMT a je složena z písemné a ústní části. Písemná část se v současnosti opravuje v Německu a zároveň probíhá zpracování veškerých výsledků.

Zúčastněte se španělských soutěží

Vloženo 30.3.2021

Španělské velvyslanectví jako každý rok vyhlašuje pro studenty řadu zajímavých soutěží. 

Všichni studenti naší školy bez ohledu na studijní obor se mohou zúčastnit soutěže

  • MATEMATICKÁ FOTOGRAFIE  

    Vyfoťte cokoli, v čem vidíte matematiku, dejte tomu trefný matematický název (můžete se obrátit na svého matikáře) a pokud neumíte španělsky, obraťte se na některého z vyučujících španělštiny.

    Hotovou fotku/fotky zašlete ve formátu JPG do 13. 4. na mail romero@gcajkol.cz s předmětem "Fotografía matemática". Váš mail prosím nezapomeňte podepsat.

Pouze pro studenty bilingvní sekce jsou určeny následující soutěže:

Zeměpisná olympiáda

Vloženo 26.3.2021

Studenti nižšího gymnázia nám udělali obrovskou radost v krajském kole zeměpisné olympiády. Pro nižší gymnázium jsou určeny 3 kategorie, přičemž hned ve dvou z nich měla naše škola svá želízka v ohni. Naše gratulace nyní směřují 

  • v kategorii A Petře Sonye Voltnerové z 1.E, která se umístila na 2. místě
  • v kategorii C Jaromírovi Slabákovi ze 4.E, který se umístil na 3. místě

Oběma našim mladým geografům srdečně blahopřejeme! Zatímco kategorie A končí krajským kolem, budeme držet pěsti Jardovi Slabákovi v celostátním kole, kam se probojoval jako jeden z 10 nejúspěšnějších řešitelů krajského kola z celé ČR.

Matematický klokan 2021

Vloženo 22.3.2021

Pořádání soutěží v současné době je náročnější než obvykle, ale ani to nás neodradilo od uspořádání oblíbené soutěže Matematický klokan. Letošního online ročníku se zúčastnilo rekordních 503 studentů, což představuje téměř ¾ celkového počtu našich studentů.

Deutsches Sprachdiplom

Vloženo 12.3.2021

V uplynulých týdnech si studenti naší školy mohli udělat jazykovou zkoušku Deutsches Sprachdiplom DSD II (úrovně B2 a C1). Gratulujeme následujícím studentům k úspěšnému složení zkoušky.

Úspěchy v olympiádách

Vloženo 2.3.2021

Naši studenti nezahálí ani v současné době a účastní se soutěží, v nichž se umísťují na předních místech. Rádi bychom poděkovali následujícím studentům za jejich úspěšnou reprezentaci naší školy. 

 

Španělský online projekt

Vloženo 21.2.2021

Španělská půlka naší 1.B se, pod vedením paní učitelky Cecilie Valls, účastní výměnného projektu se školou IES Federia Montseny, Burjassot, Valencie.

Projekt aktuálně probíhá formou online, přes platformu eTwinning. Studenti si vyměňují informace o sobě, svém městě, škole, zemi a tím procvičují španělštinu i angličtinu.

Pozvánka ke studiu

Vloženo 31.12.2020

Vzhledem k současné situace, kdy není možné uspořádat klasický den otevřených dveří, se naše škola rozhodla vytvořit prezentační videa, která vám blíže představí jednotlivé studijní obory a také školní aktivity. Tato videa jsou přístupná z našeho facebookového profilu nebo na našem youtube kanálu. V následujících týdnech budeme k již nahraným videím přidávat další. Věříme, že se vám videa budou líbit a těšíme se na vás, na nové studenty Čajkárny!

Nové piano

Vloženo 19.12.2020

Za podpory pana ředitele a příspěvku zřizovatele školy dnes v noci přijel Ježíšek pro naše studenty. Musel si vzít na pomoc pár silných kamarádů, protože dárek putoval několik pater a přes sto kilometrů. Do školy bylo umístěno naše vlastní 'veřejné' piano. Ještě to nějaký čas potrvá, než bude připraveno k použití, ale všichni se už těšíme, co bude znít našemi chodbami. Hezké Vánoce za hudební výchovu Víťa Kružík.

Vánoční přání

Vloženo 19.12.2020

Zdravé a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce!

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!