Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

 V pondělí 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Napsali o nás

Vloženo 9.2.2018

Přečte si rozhovor s panem ředitelem, díky kterému se naše škola neustále vylepšuje.

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/reditel-gymnazia-cajkovskeho-radek-capka-snazime-se-byt-vstricni-a-pratelsti-20180207.html

Exkurze na PřF UP

Vloženo 7.2.2018

ve středu 7.2. měli studenti předmaturitních ročníků, kteří navštěvují seminář z chemie, jedinečnou možnost navštívit chemické laboratoře Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a vyzkoušet si práci v nich. Na katedře analytické chemie si nejdříve vyslechli krátkou přednášku o studiu chemie na PřF, pak si prohlédli zdejší laboratoře a v jedné z nich je čekalo laboratorní cvičení - spektrofotometrické stanovení betakarotenu v mrkvi.

 

Šablony

Vloženo 7.2.2018

Školám byl v rámci šetření realizovaného pro potřeby výzvy Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (KAP) rozeslán dotazník, jehož vyplnění bylo podmínkou možností čerpání finančních prostředků prostřednictvím projektů zjednodušeného vykazování (šablon).

FBS Olomouc dovezl z mezinárodního klání dvě zlata

Vloženo 25.1.2018

FBS Olomouc dovezl z mezinárodního klání dvě zlata a to i za pomoci florbalistů a florbalistek z naší školy.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do budoucna!

https://olomoucky.denik.cz/ostatni_region/fbs-olomouc-dovezl-z-mezinarodniho-klani-dve-zlata-20180123.html

Darování krve ve Fakultní nemocnici v Olomouci

Vloženo 18.1.2018

Děkujeme všem účastníkům smysluplné akce ve Fakultní nemocnici v Olomouci, neboť darovali to nejcennější, co nelze laboratorně vyrobit, a to vlastní krev. 

IT Talent 2018

Vloženo 17.1.2018

Již potřetí měli možnost studenti našeho gymnázia zapojit se do projektu IT Talent pořádaného neziskovou organizací BEA Centrum práce a podnikání. Letos se zapojili do této vzdělávací aktivity studenti 6.E pod vedením profesorů Mgr. Opluštilové a RNDr. Pudila.

Školní kolo německé konverzační soutěže

Vloženo 16.1.2018

Ve školním kole konverzační soutěže v německém jazyce  se v kategorii III A umístil na 1. místě Aleš Jehlář /1.B/, 2. místo patří Petru Jedličkovi /1.B/ a 3. místo Denise Obrtelové /7.B/.

V kategorii III B se na 1. místě umístil Matěj Kubis, na 2. místě Lucie Henslová a na 3. místě Zuzana Bízová /všichni ze třídy 3.B/.

Blahopřejeme.

Maturitní ples

Vloženo 15.1.2018

Krásnou tradicí naší školy jsou maturitní plesy. Ten letošní se podobně jako v předchozích letech konal v reprezentativních prostorách NH Hotelu. Hlavní částí programu bylo představení a stužkování jednotlivých tříd 4.A a 6.D, 4.B, 8.E a 4.C, které bylo doplněno například o kulturní program v podobě předvedení společenských tanců.

Opět něco nového

Vloženo 8.1.2018

Ředitel školy Radek Čapka nezahálel ani o vánočních prázdninách a díky jeho úsilí se můžeme všichni těšit z dalšího vylepšení naší školy. Tentokrát se jedná o pořízení skládacích tribun pro navýšení divácké kapacity v naší Čajkaréně, kde se budou mimo jiné konat volejbalová utkání extraligy. To ale nebylo vše, Ježíšek nadělil i nové dveře pro mnoho tříd.

Spolupráce s Univerzitou Palackého

Vloženo 8.1.2018

V rámci projektu, který se týká spolupráce naší školy a zaměstnavatelů, byli pozváni odborníci z akademické půdy, kteří si pro žáky připravili přednášky o zajímavých tématech v různých vyučovacích předmětech. Od listopadu minulého roku naše studenty ve výuce prozatím navštívili čtyři vysokoškolští pedagogové a vědečtí pracovníci z Přírodovědecké fakulty.

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz