Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Zdravé koule

Vloženo 23.10.2017

V pátek 20. října se na naší škole uskutečnila preventivní akce s názvem Zdravé koule, která je organizována zástupci Státního zdravotního ústavu v Praze a Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci.

Překladatelská soutěž pro středoškoláky

Vloženo 21.10.2017

Milí studenti, zveme vás k účasti na 1. ročníku Překladatelské soutěže pro středoškoláky, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěže se mohou účastnit žáci vyššího stupně gymnázií, včetně maturitních ročníků.

Talent Olomouckého kraje

Vloženo 18.10.2017

V úterý 17. října se konalo vyhlášení výsledků soutěže Talent Olomouckého kraje, v němž naše škola významně uspěla. Z celkem pěti oborů Čajkárna získala hned dvě ocenění – první místo ve sportu a třetí místo v humanitním oboru.

Přírodovědný klokan

Vloženo 18.10.2017

Ve středu 12. října 2017 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan, obdoba matematického klokana. Soutěž je zaměřená na přírodní vědy - matematiku, fyziku, biologii, zeměpis i chemii.

Středoškolský pohár v atletice 2017

Vloženo 16.10.2017

V první letošní sportovní soutěži – STŘEDOŠKOLSKÉM POHÁRU V ATLETICE - byli naši studenti opět úspěšní. Děvčata obsadila v okresním kole 2. místo, hoši skončili třetí. Obě družstva postoupila do krajského finále. Tam byla úspěšnější děvčata, když skončila na velmi pěkném třetím místě a obhájila tak loňský bronz.

Napsali o nás

Vloženo 7.10.2017

Po roce se naši studenti opět zapojí do zkrášlování svého města - tentokrát pomohou vymalovat podchod z ulice Štítného směrem k Fakultní nemocnici.

Divadelní představení:
Don Quijote a ti druzí aneb Zlatý věk španělské literatury

Vloženo 7.10.2017

Ve čtvrtek 5.10. se studenti španělštiny (2.D, 3.D, 4.D, 5.D, 6.D a 2.B, 3.B, 4.B) mohli blíže seznámit s dílem významných španělských spisovatelů „Siglo de Oro“, a to díky divadelnímu představení Divadélka pro školy z Hradce Králové. Skvělý výkon herců všechny vtáhl do děje. Viděli jsme tyto ukázky: Lope de Vega: Vzbouření v blázinci, Tirso de Molina: Zbožná Marta, Pedro Calderón de la Barca: Dáma skřítek, Miguel de Cervantes y Saavedra: Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha.

Atletika

Vloženo 7.10.2017

Naši nejmladší studenti reprezentovali školu na atletickém čtyřboji. Děkujeme za reprezentaci!

Studentky z Heidelbergu

Vloženo 29.9.2017

V září jsme měli opět možnost přivítat mezi námi dvě studentky z Heidelbergu, Stefanii a Franzisku, které byly v Olomouci na zahraniční stáži a ve spolupráci s pedagogickou fakultou UP Olomouc vykonávaly na našem gymnáziu svou praxi. Mohly si tak vyzkoušet, jaké to je, vyučovat zahraniční studenty a přiblížit jim tak svou mateřštinu, německý jazyk.

Malování třídy 1.D

Vloženo 29.9.2017

Naši noví kreativní studenti ze třídy 1.D se rozhodli vymalovat si svoji třídu. Ve svém volném čase se celá třída sešla, aby si vymalovali třídu, dle svých vlastních představ. Jak se jim to podařilo, posuďte sami 😉

Informace Informace o studiu
pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce
Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz