Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Termíny dnů otevřených dveří

sobota 26. 11. 2022: 9:00 – 12:00 (pro všechny obory vzdělávání)

středa 8. 2. 2023: 14:00 – 18:00 (pro španělský a německý jazyk)

Pozor

Ředitelské volno 29. a 30. září 2022.

Aktuality

Soutěž "Nejlepší učitel výuky na dálku v OK" vyhrála Hana Štýbnarová

Vloženo 1.7.2021

Naše kolegyně Hana Štýbnarová byla vyhodnocena jako nejlepší online učitel Olomouckého kraje. Ocenění získala v pondělí 28. června na workshopu Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje za přítomnosti radního pro oblast školství Aleše Jakubce a zástupců odboru školství a mládeže. Více info zde.

Hance tímto srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v online výuce!

Konec školního roku

Vloženo 1.7.2021

Rozdání vysvědčení může probíhat i značně originálním způsobem jako v případě třídy 7.E, kde tento slavnostní okamžik pojali zároveň jako malý koncert. 

Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na vás v září.

ZOO Lešná

Vloženo 1.7.2021

Jedním z dalších výletů na konci školního roku byla společná exkurze do ZOO Lešná u Zlína pro 3.E a 4.E. Studenti di tak například mohli pohladit rejnoky, projít se tropickým pralesem nebo se seznámit se slůňátkem. 

Mezinárodní jazykový diplom DSD 1

Vloženo 30.6.2021

I přes nepříznivé podmínky spojené s coronou bylo v tomto školním roce umožněno zájemcům z řad našich studentů složit mezinárodní jazykovou zkoušku DSD 1. Jazykovou zkoušku úspěšně vykonalo 9 studentů. Blahopřejeme.

Exkurze Praha

Vloženo 29.6.2021

V pondělí 28. června vyrazila třída 2.D na geografickou exkurzi do Prahy. Putování stověžatým městem začalo na Petříně, kde studenti mohli navštívit například místní bludiště nebo se povozit na kolotoči. Petřínským parkem s úchvatnými výhledy na celé město se studenti přesunuli Nerudovou ulicí až k pražskému jezulátku a Lennonově zdi na Kampě. Po netradičně poloprázdném Karlově mostě přešli na druhý břeh Vltavy, kde si připomenuli pojem "bradáč", což je středověký ekvivalent vodoměrné lati, který je umístěný na dochovaném oblouku Juditina mostu. Královskou cestou došli až na Staroměstské náměstí s orlojem, ale například také Pražským poledníkem, podle kterého se v minulosti řídil čas v Praze.

Exkurze Rožnov pod Radhoštěm

Vloženo 27.6.2021

Ve středu a čtvrtek 23. a 24. června se vydali studenti 1.D a 1.B na exkurzi v Rožnově pod Radhoštěm a okolí. První den strávili na Pustevnách a Stezce Valašska, která byla doslova v oblacích. Z Pusteven se vydali dolem sochy Radegasta přes Radhošť a kolem sousoší Cyrila a Metoděje do kempu v Rožnově. Večer byl potom ve znamení opékání špekáčků. Druhý den studenti navštívili Štramberk s jeskyníi Šipka, a věhlasnou štramberskou Trúbou a Muzeum Tatra v Kopřivnici.

3. místo v celostátním kole Matematické fotografie

Vloženo 29.5.2021

Náš student Martin Zdeněk z 5.E vyhrál v celostátním kole španělské soutěže Matematická fotografie úžasné 3. místo se svou fotografií pojmenovanou Pohled na průsečík elipsy a paraboly. Gratulujeme!

Novinky ve škole

Vloženo 27.5.2021

Po návratu všech našich studentů zpět do školy na ně čekalo několik překvapení a vylepšení naší školy. Prvním z nich byla nová dřevěná mapa světa umístěná v učebně zeměpisu. Vylepšení se dočkaly také chodby propojující jednotlivé části školy, kde byly instalovány zeměpisné a dějepisné mapy. Věříme, že se studentům i návštěvníkům budou tyto novinky líbit.

Úspěchy našich studentů v německé soutěži Jugend debattiert

Vloženo 22.4.2021

Naši studenti Michaela Pospíšilová, Kateřina Gallová a Nick Konzen jako náhradník (všichni ze 3.B ) se umístili mezi 16 nejlepšími v ČR na soutěži Jugend debattiert. Do celostátního kola se kvalifikovali z oblastního kola Severní Morava, kde se utkali se studenty z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Gratulujeme k postupu a přejeme hodně štěstí!

Soutěž Jugend debattiert je založena jako debatní formát, díky kterému studenti získávají a procvičují si důležité oblasti jako jsou jazykové kompetencí, formování názorů a osobnosti.

Výsledky školního kola Matematické fotografie XIII

Vloženo 18.4.2021

Výsledky školního kola Matematické fotografie XIII

Známe vítěze školního kola soutěže Matematické fotografie, kterými jsou studenti Adéla Sklenářová ze 4.E a Martin Zdeněk z 5.E. Vítězné fotky budou poslány na Španělské velvyslanectví, kde budou naši školu reprezentovat v celostátním kole.

Za celou španělskou sekci oběma vítězům gratulujeme!

Soutěžní fotografie našich studentů si můžete prohlédnout na   https://romero691.wixsite.com/concursofotmat

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7                        IZO 000848956