Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Termíny dnů otevřených dveří

sobota 26. 11. 2022: 9:00 – 12:00 (pro všechny obory vzdělávání)

středa 8. 2. 2023: 14:00 – 18:00 (pro španělský a německý jazyk)

Pozor

Ředitelské volno 29. a 30. září 2022.

Aktuality

Instruktážní video - GOOD TEST

Vloženo 15.4.2021

Na následujícím odkazu je instruktážní video pro samoodběr na test covid-19.

GOOD TEST - Instruktáž pro školy - YouTube

Zeměpisná olympiáda

Vloženo 15.4.2021

Již za týden proběhne celostátní kolo zeměpisné olympiády, na kterém nás bude reprezentovat Jaromír Slabák ze 4.E. V rámci přípravy na soutěž naše škola Jardovi domluvila individuální konzultaci na Geografie UP Olomouc, kde si mohl vyzkoušet a seznámit s geografickými měřícími přístroji jako jsou půdní sonda, hydrometrická vrtule, heliograf a řadou dalších. Děkujeme RNDr. Aleši Létalovi, Ph.D. za vřelé přijetí a Mgr. Janu Hercikovi, Ph.D. za zprostředkování této jedinečné příležitosti. A Jardovi přejeme mnoho štěstí v zeměpisné olympiádě!

Přednáška o Kostarice

Vloženo 15.4.2021

Díky projektu Šablon jsme mohli pro naše studenty připravit přednášku o vybraných středoamerických zemích pro vybrané třídy španělské bilingvy. Ve středu 14. dubna se tak studenti 1.D přenesli prostřednictvím fotografií Davida Majáka do Panamy, Kostariky a Nikaraguy. Pro studenty 2.D pak proběhla upravená verze ve španělštině o Kostarice. Studenti si tak mohli procvičit svou španělštinu nad rámec běžné výuky a navíc se seznámili s krásami střední Ameriky a uplatněním španělštiny ve světě. 

Deutsches Sprachdiplom DSD 1

Vloženo 12.4.2021

Začátkem dubna skládalo na našem gymnáziu 15 studentů mezinárodní jazykovou zkoušku v německém jazyce, DSD 1. Tato zkouška byla povolena MŠMT a je složena z písemné a ústní části. Písemná část se v současnosti opravuje v Německu a zároveň probíhá zpracování veškerých výsledků.

Zúčastněte se španělských soutěží

Vloženo 30.3.2021

Španělské velvyslanectví jako každý rok vyhlašuje pro studenty řadu zajímavých soutěží. 

Všichni studenti naší školy bez ohledu na studijní obor se mohou zúčastnit soutěže

  • MATEMATICKÁ FOTOGRAFIE  

    Vyfoťte cokoli, v čem vidíte matematiku, dejte tomu trefný matematický název (můžete se obrátit na svého matikáře) a pokud neumíte španělsky, obraťte se na některého z vyučujících španělštiny.

    Hotovou fotku/fotky zašlete ve formátu JPG do 13. 4. na mail romero@gcajkol.cz s předmětem "Fotografía matemática". Váš mail prosím nezapomeňte podepsat.

Pouze pro studenty bilingvní sekce jsou určeny následující soutěže:

Zeměpisná olympiáda

Vloženo 26.3.2021

Studenti nižšího gymnázia nám udělali obrovskou radost v krajském kole zeměpisné olympiády. Pro nižší gymnázium jsou určeny 3 kategorie, přičemž hned ve dvou z nich měla naše škola svá želízka v ohni. Naše gratulace nyní směřují 

  • v kategorii A Petře Sonye Voltnerové z 1.E, která se umístila na 2. místě
  • v kategorii C Jaromírovi Slabákovi ze 4.E, který se umístil na 3. místě

Oběma našim mladým geografům srdečně blahopřejeme! Zatímco kategorie A končí krajským kolem, budeme držet pěsti Jardovi Slabákovi v celostátním kole, kam se probojoval jako jeden z 10 nejúspěšnějších řešitelů krajského kola z celé ČR.

Matematický klokan 2021

Vloženo 22.3.2021

Pořádání soutěží v současné době je náročnější než obvykle, ale ani to nás neodradilo od uspořádání oblíbené soutěže Matematický klokan. Letošního online ročníku se zúčastnilo rekordních 503 studentů, což představuje téměř ¾ celkového počtu našich studentů.

Deutsches Sprachdiplom

Vloženo 12.3.2021

V uplynulých týdnech si studenti naší školy mohli udělat jazykovou zkoušku Deutsches Sprachdiplom DSD II (úrovně B2 a C1). Gratulujeme následujícím studentům k úspěšnému složení zkoušky.

Úspěchy v olympiádách

Vloženo 2.3.2021

Naši studenti nezahálí ani v současné době a účastní se soutěží, v nichž se umísťují na předních místech. Rádi bychom poděkovali následujícím studentům za jejich úspěšnou reprezentaci naší školy. 

 

Španělský online projekt

Vloženo 21.2.2021

Španělská půlka naší 1.B se, pod vedením paní učitelky Cecilie Valls, účastní výměnného projektu se školou IES Federia Montseny, Burjassot, Valencie.

Projekt aktuálně probíhá formou online, přes platformu eTwinning. Studenti si vyměňují informace o sobě, svém městě, škole, zemi a tím procvičují španělštinu i angličtinu.

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7                        IZO 000848956