Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 25. a 26. října 2021.

Pozor

Dne 9. 11. 2021 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají v elektronické podobě po poradě rodičům všech žáků informaci o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 10.11. 2021 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu: prijmeni@gcajkol.cz a případně dohodnout s vyučujícím daného předmětu konzultaci ve škole.

Aktuality

Výukový program “Odpudiví nebo kouzelní”

Vloženo 21.2.2020

V pátek 21. 2. žáci 1.E navštívili výukový program “Odpudiví nebo kouzelní” v Pevnosti poznání. Nahlédli pod pokličku zajímavého života zvířat České republiky i zemí nám vzdálených a exotických. Zjistili, zda jsou tito živočichové vážně studení, slizcí, podivní či dokonce nebezpeční. Jaký je jejich původ a vývoj v dospělého jedince? Čím se živí? Před kým se musí mít na pozoru a na druhou stranu, kdo před nimi?

Vesmírná odysea raného novověku - „A přece se točí!“, a nakonec vše kolem gravitace?

Vloženo 17.2.2020

To byl název dnešní přednášky určené vybraným studentům 3. ročníků. Zároveň jsme velmi rádi, že jsme na naší škole mohli přivítat našeho bývalého kolegu doc. RNDr. Jiřího Kováře, Ph.D., který v současnosti působí na Slezské univerzitě v Opavě. Během dvou hodin se studenti dověděli, co předcházelo největším objevům fyziky a mohli nahlédnout do života osobností, kteří významně posunuli lidské možnosti.

Okresní kolo fyzikální olympiády

Vloženo 15.2.2020

V pátek 24. ledna 2020 se v DDM v Olomouci uskutečnilo okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F. V rámci kategorie F se olympiády zúčastnila dvě děvčata z 3.E, Lana Bratič a Anna Roučová, přičemž obě jsou úspěšnými řešiteli. Anna Roučová se navíc umístila na krásném 3. místě. V kategorii E nás úspěšně reprezentoval Martin Málek ze 4.E. Studentům tímto gratulujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Úspěšní řešitelé matematické soutěže Pythagoriáda 2020

Vloženo 28.1.2020

Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo správně vyřešil 10 a více úloh z 15. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!

 

Dějepisná olympiáda

Vloženo 15.1.2020

Velký úspěch v okresním kole dějepisné olympiády si připsali hned dva studenti naší školy a to Martin Málek, který obsadil 1. místo, a Samuel Záleský, jenž se umístil na 3. místě. Oběma klukům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!

Maturitní ples

Vloženo 13.1.2020

Stalo se již krásnou tradicí, že začátek ledna patří našim maturantům a jejich maturitnímu plesu, který letos připadl na sobotu 11. ledna. Večerem provázel moderátor rádia Haná Lukáš Kobza. Po zahájení plesu ředitelem školy Radkem Čapkou následoval bohatý program, jehož hlavní součástí byly nástupy a stužkování tříd 4.B, 4.C, 6.D a 8.E.
Děkujeme všem za krásný večer!

Vánoční přání

Vloženo 22.12.2019

Šťastné a veselé prožití Vánoc a mnoho úspěchů a spokojenosti v novém roce přeje 

Gymnázium Čajkovského

Poslední školní den

Vloženo 22.12.2019

Poslední školní den v roce 2019 proběhl jako obvykle buď třídními besídkami ve škole nebo společně strávenými chvílemi v centru Olomouce.

Vánoční exkurze do Vídně a Bratislavy

Vloženo 21.12.2019

Pro velký zájem ze strany studentů se v posledním školním týdnu roku 2019 uskutečnily hned tři vánoční exkurze a to dvakrát do Vídně a jednou do Bratislavy. Celkem se mohlo nechat okouzlit vánoční atmosférou blízkých metropolí více než 130 studentů.

Krajská výhra v turnaji florbal challenge cup

Vloženo 20.12.2019

Ve středu 18. 12. se konalo krajské finále ve florbalu dívek v rámci turnaje florbal challenge cup, které naše holky vyhrály. Holky postupují do finále Moravy v Brně, z něhož jeden vítězný tým bude hrát v O2 aréně.

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!