Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

 V pondělí 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Ministryně školství Valachová navštívila naše gymnázium

Výjimečná příležitost se naskytla studentům a učitelům našeho gymnázia, kteří mohli diskutovat zásadní témata školství přímo s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou.

Během své návštěvy Olomouce, která zahrnovala setkání s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem, návštěvu ZŠ Dolany a besedu se studenty Univerzity Palackého, zavítala ministryně školství Kateřina Valachová také za studenty a učiteli naší školy, kde se jí dostalo vřelého přijetí.

Po uvítání ředitelem gymnázia Radkem Čapkou se uskutečnila beseda se studenty školy, kteří paní ministryni pokládali nejrůznější dotazy z oblasti školství. Na přetřes se dostala témata inkluze ve školství, platy učitelů, maturita z matematiky a rozdělení výuky matematiky do skupin nebo technického vybavení.

Beseda s paní ministryní a dalšími hosty, kterými byli hejtman Olomouckého kraje, poslanec PČR Jiří Zemánek a vedoucí odboru školství Miroslav Gajdůšek, probíhala ve velmi přátelském duchu. Paní ministryně naslouchala názorům studentů i učitelů a nejednou zavtipkovala a prohodila i zajímavou historku ze svého působení na ministerstvu.

Paní ministryně ocenila také studenty, kteří si při příležitosti její návštěvy připravili drobnou hudební vložku. Studenti velmi ocenili zájem paní ministryně o budoucnost školství a její velký přehled v oboru. Po ukončení besedy následovala tisková konference pro zástupce celostátních i regionálních médií a krátká prohlídka školy. Paní ministryně si například prohlédla nový moderní sportovní areál Čajkaréna včetně právě probíhající výuky tělesné výchovy.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz