Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

IT Talent

V pondělí 20. června byl slavnostně ukončen první kurz projektu "IT Talent", který pro žáky středních škol pořádala nezisková organizace BEA 4 Junior ve spolupráci se společností Tesco SW. Projekt dává mladým lidem příležitost proniknout do světa informačních technologií, a to prostřednictvím série workshopů vedených specialisty z přední české IT společnosti. Středoškoláci se seznámili se zajímavými tématy a moderními technologiemi, ke kterým se během samotné školní výuky nedostanou, a ti nejlepší získali i možnost navazující praxe. Projekt byl Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR zařazen do programu Podpora nadaných žáků základních a středních škol.

Z našeho gymnázia se kurzu zúčastnili studenti třídy 5.D Marek Václavík, Nikolas Nortmann a Jaromír Hradil. Z 25 přihlášených účastníků splnilo podmínky pro úspěšné ukončení kurzu 16 studentů. Po úspěšném absolvování závěrečných znalostních testů obdrželi účastníci certifikát, který je výhodou do budoucích pracovních i studijních let.

Organizátoři kurzu vyhodnotili tři nejlepší účastníky mezi něž zařadili dva naše studenty Nikolase Nortmanna a Jaromíra Hradila. Ocenění obdrželi nejen věcné ceny, které věnovala společnost TESCO SW a BEA 4 Junior, ale i nabídku brigády ve společnosti TESCO SW, kde budou moci uplatnit získané znalosti a dále je prohlubovat.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz