Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

 V pondělí 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Spolupráce s Právnickou fakultou Univerzity Palackého

Dnes přijal ředitel naší školy Radek Čapka děkanku Právnické fakulty Univerzity Palackého Zdenku Papouškovou. Tématem jednání bylo pokračování spolupráce obou vzdělávacích institucí a její formální prohloubení. Dosud studenti z právnické fakulty přicházeli v rámci svých praxí vyučovat některá specifická témata ze základů práva a také právních aspektů finanční gramotnosti a studenti gymnázia se naopak na právnické fakultě úspěšně účastnili simulací soudních procesů ve vzdělávacím programu Street Law.

V duchu dosavadní dobré spolupráce hlavy obou institucí jednaly o dalších možných aktivitách. Výsledkem setkání je dohoda o vzájemné prezentaci fakulty a gymnázia, v jejímž rámci se gymnázium formálně stane fakultní střední školou. Pro studenty fakulty to znamená větší možnosti a zpestření praktického vzdělávání veřejnosti v právních záležitostech, ale také prostor pro španělsky mluvící studenty z programu Erasmus zapojit se do výuky právních témat a španělských reálií ve španělském jazyce. Naopak učitelé gymnázia dostanou příležitost odborného vzdělávání a konzultací přímo s odborníky fakulty. Uvažuje se i o projektové spolupráci. Ze strany naší školy se objevila také nabídka sportovního vyžití pro právnickou fakultu. Studenti naší školy se mohou blíže seznámit s Právnickou fakultou na dni otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 21. ledna 2017.
Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz