Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

„LOS GORRONES“ na prknech olomouckého Divadla hudby a jako účastníci „Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině“ v Českých Budějovicích

Studenti španělské sekce gymnázia si mohli procvičit své znalosti španělského jazyka při premiéře našeho školního divadelního představení v olomouckém Divadle hudby 10.3.2017.

Asi o týden později, 18.-19.března 2017, se školní divadelní skupina „LOS GORRONES“ v hereckém složení: Zuzana Frajtová, Anežka Hanáčková, Filip Pospíšil, Matouš Pluhař, Vojtěch Rusin a za režisérského vedení Eugenia Riegy účastnila celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině, který se tento rok konal v malebných Českých Budějovicích. Technickým asistentem (hudba, světla) byl Oscar del Olmo. Ve dvoudenním divadelním maratonu své výkony předvedlo všech šest divadelních souborů z bilingvních gymnázií v ČR (z Prahy, Českých Budějovic, Plzně, Ostravy, Brna a Olomouce).

Naše divadelní skupina předstoupila před diváky, aby jim předvedla dvě kratší díla z pera španělského autora 1.pol.20.stol., spisovatele, který vytvořil originální jazyk, kterým tak bravurně popisuje každodenní život lidového Madridu. Tímto autorem je Carlos Arniches, studenti uvedli jeho díla: Švec filozofem (El zapatero filósofo) a Nikanorova výhra (El premio de Nicanor). Naši herci se dočkali zaslouženého potlesku. Ještě jednou blahopřejeme a budeme se těšit na příští představení!

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz