Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Máme nejlepší tým republiky ve futsalu

Zlatý pohár o nejlepší tým ve futsalu si odvezli ve středu 18. dubna naši studenti z republikového finále, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou.

Do republikového finále se probojovaly celkem 4 týmy, dvě dvojice z Čech a dvě z Moravy. Kromě našeho gymnázia šlo v případě Moravy ještě o zastoupení z Uherského Hradiště, z Čech se finále účastnili zástupci z Příbrami a Teplic.

Naši hoši se nejprve v prvním kole střetli se soupeři z Příbrami. Tento souboj byl po celou dobu velmi vyrovnaný, čemuž odpovídal i závěrečný výsledek 2 : 2. O postup do druhého kola, ve kterém se rozhodovalo o první a druhé příčce, se tedy rozhodovalo v penaltách. Ty již suverénně ovládl náš tým.

Ve druhém kole proti sobě nastoupily náš tým a mužstvo z Teplic. První část zápasu byla opět velmi vyrovnaná. Zlom nastal ve druhé části a konečný výsledek byl 6 : 2 v náš prospěch.

Za vynikajícím výsledkem týmu našeho gymnázia stojí jejich trenér Pavel Vasiljev. Rozdíly mezi mužstvy byly nekonečně malé, ale právě díky trenérovým zkušenostem a excelentní taktice dokázali vždy obrátit stav ve svůj prospěch. Opomenout nelze ani asistenta trenéra Dušana Hronka.

Naše škola v poslední době slaví mnoho sportovních úspěchů, jmenujme dále alespoň titul nejlepších házenkářek ze SŠ ČR, nebo úspěch volejbalistek, které vybojovaly zlato spolu s TJ Sokol Šternberk v extralize kadetek.

Na gymnáziu to žije ale nejenom sportovně. Kulturní zážitky mohou studenti získat během množství exkurzí, například studenti španělštiny si nedávno přivezli mnoho zkušeností a nových slovíček ze studijního pobytu v prosluněném Španělsku. Podobně německá sekce pořádá exkurze do Vídně nebo v rámci dějepisu se studenti vydali za poznáním hrůz holocaustu do Osvětimi.
Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz