Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Studenti vyrazili do prosluněného Španělska

Za poznáním krásného Španělska se vydali naši studenti. Studijní pobyt, který trval od 6. do 15. dubna, si všichni velmi užili a kromě dobré nálady, opálení a poznání Valencie a Barcelony si procvičili španělštinu, kterou na škole intenzivně studují.

Španělská bilingvní sekce na naší škole patří pouze mezi šestici obdobných studijních oborů v celé republice. Šestiletá výuka probíhá od třetího ročníku již téměř výhradně ve španělštině. A aby se studenti blíže seznámili s tímto krásným jazykem a kulturou, škola pravidelně pořádá zájezdy nebo výměny do Španělska.

V tomto případě se studenti vydali za poznáním pobřeží v okolí měst Valencie a Barcelony. Valencie všechny doslova uchvátila svou moderní architekturou jako vystřiženou ze sci-fi Julese Verna. Kromě historického centra studenti poznali podmořský život v Oceánografickém muzeu a na vlastní kůži se zúčastnili tolik typických velikonočních procesí.

To však nebyl jediný zážitek. Během návštěvy pomerančových sadů se studenti dověděli zajímavosti o pěstování citrusů a domů si dovezli bohatou výslužku. Nezapomenutelně se jim vryl do paměti také výlet lodí po ústí řeky Ebro, jež je známé chovem slávek a ústřic.

Den strávený v Barceloně by šlo s nadsázkou pojmout jako „po stopách Gaudího“. Tento věhlasný architekt proměnil Barcelonu ve svou výkladní skříň. Cvakání mobilních foťáků tak neunikl Park Güell ani světoznámá Sagrada Familia.

Zájmu cestovatelů však neunikla ani další krásná městečka na pobřeží Středozemního moře, studenti si jistě zamilovali městečko Peñíscola, odkud si přivezli nové profilovky na Facebook, nebo Tossa de Mar spolu s Gironou.

Dlouhé přejezdy mezi Španělskem a ČR si studenti zkrátili návštěvou Benátek a Milána při jednotlivých cestách z a do ČR. Studenti si pobyt ve Španělsku náramně užili, procvičili si španělštinu s rodilými mluvčími v reálných situacích a přivezli si karty plné krásných fotek. Při pohledu na aktuální sněhové počasí by si každý rád svůj pobyt zde prodloužil.

Závěrem lze konstatovat, že naše škola v čele s ředitelem Radkem Čapkou dlouhodobě podporuje studijní exkurze. V posledních měsících tak měli studenti příležitost poznat rakouskou metropoli Vídeň, slovenskou Bratislavu nebo neblaze proslulou polskou Osvětim.
Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz