Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Esejistická soutěž

Studenti našeho gymnázia po roce opět uspěli v esejisticko-prezentační soutěži „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“. Dokázali tak, že mají množství inovativních nápadů, které dokáží sepsat a navíc prezentovat před náročnou porotou.

Finále 6. ročníku se uskutečnilo v pátek 21. dubna v reprezentativních prostorách BEA centrum Olomouc, jež je zároveň pořadatelem této soutěže, která má záštitu Ladislava Hynka, náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Do soutěže se mohli za...pojit studenti z celého Olomouckého kraje a na výběr měli z celkem sedmi témat. Po vyhodnocení nejlepších prací bylo na prezentační finále pozváno celkem 18 týmů a v každém z hodnocených okruhů soutěžila nejlepší trojice. Z naší školy se probojovalo hned 8 týmů, z nichž dva týmy vyhrály.

Odbornou porotu tvořili zástupci města Olomouce a to náměstek primátora Statutárního města Olomouce PhDr. Pavel Urbášek a vedoucí odboru školství Magistrátu města Olomouce PhDr. Hana Fantová. V porotě zasedla dále Mgr. Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK, doc. Ing. Eva Sikorová, CSc. za Moravskou vysokou školu a student této školy Jan Krejčí. Dalšími porotci byli Mgr. Viktor Spáčil, zástupce přední české IT firmy TESCO SW a marketingový manažer Divadla na Šantovce Bc. Martin Vyroubal, BA.

Z našeho gymnázia bylo zasláno celkem 15 esejí od 72 studentů, za což si škola a její studenti odnesli sladkou odměnu v podobě dortu. Škola tak navázala na loňský i předloňský úspěch a tento titul i letos obhájila.

Naše gymnázium v poslední době slavilaomnoho zejména sportovních vítězství. Úspěch v esejistické soutěži však dokazuje, že škola má mnoho talentovaných studentů i v dalších oborech. Škola tak sklízí ovoce vzešlé z podpory jejího vedení v čele s ředitelem Radkem Čapkou, který se zasloužil o celkový rozvoj i rekonstrukci školy. Gymnázium pod jeho vedením se nyní daleko více zaměřuje nejen na celkovou propagaci školy a celého školství, ale chce se výrazně podílet i na všech přínosných aktivitách v Olomouckém kraji a Olomouci, k čemuž vede a motivuje i své studenty.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz