Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Klára Hricová je Mistryní Evropy!

Houževnatost, výdrž a talent, tím disponují sportující studenti našeho gymnázia. Škola na své sportovce může být právem hrdá, vždyť po úspěchu futsalistů a házenkářek, kteří jsou nejlepší v republice, získala tentokrát rovnou evropský titul Klára Hricová ve sjezdu na divoké vodě, a to v áčkové kategorii žen!

Soutěž se konala od 11. do 14. května v makedonské metropoli Skopje a blízkém okolí na řekách Vardar a Matka. Klára Hricová si z této soutěže odvezla hned dvě zlaté medaile – stala se mistryní Evropy v dlouhém sjezdu jak v individuálních závodech, tak v týmech. Výjimečnou atmosféru celého závodu podtrhl fakt, že cenné kovy předal sám prezident Makedonie Ďorge Ivanov za zvuku české státní hymny.

Cesta k medailím však byla strastiplná. Závodníci si museli poradit s nástrahami počasí, které bylo velmi teplé a ačkoliv by se mohlo zdát, že u řeky by tomu tak nemělo být, opak byl pravdou. Nečekaným soupeřem byl rovněž hmyz, který byl všudypřítomný a závodníkům nalétával do očí. Naši statečnou odhodlanou Kláru ale nezastavily ani ataky balkánského hmyzu ani nepříjemně špinavá znečištěná voda v jinak malebném okolí. Nejen překonáním těchto peripetií, ale zejména svým umem si vysloužila Klárka zlaté medaile. Její vítězství ještě umocňuje fakt, že zvítězila v kategorii dospělých, ačkoliv je věkem juniorka a navštěvuje 3. ročník naší školy – skvělý a brzký úspěch i příslib do budoucna!

Pro naší školu je nejen Klára Hricová vynikající vizitkou. Sportovní sekce v poslední době získala několik republikových titulů nejen ve sportech kolektivních, ale i individuálních. Studenti sbírají republikové i evropské medaile jako například judistka Zachová nebo cyklisté Otruba a Kaňkovská. Studenti jsou také členy dalších významných a úspěšných sportovních týmů, s nimiž vítězí v republikových soutěžích jako například naposledy TJ Sokol Šternberk a její volejbalistky.

Díky podpoře ze strany vedení školy a učitelů si studenti mohou plnit své sny a přitom získat kvalitní středoškolské vzdělání. Škola tak se svými skvělými studenty-sportovci výrazně přispívá i k ocenění a titulu města Olomouc – Evropské město sportu 2017! Podpora sportu a co nejlepší možnosti sportování mládeže jsou i velkou prioritou ředitele gymnázia Radka Čapky a sportující studenti to svými výkony výrazně podtrhují. Svůj um skvěle zúročují při reprezentaci sebe, své školy a svého města!

Foto: Aleš Berka

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz