Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

 V pondělí 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Výměna studentů španělštiny s gymnáziem “La Ferreria” z Barcelony

Ve dnech 3.-9. května 2017 se uskutečnila první část výměny mezi naší školou a gymnáziem “La Ferreria” z předměstí Barcelony (Montcada i Reixac) . Výměna s tímto gymnáziem se stává již pomalu tradicí, letos je již 3. rok této tolik přínosné spolupráce. Španělští studenti k nám do Olomouce zavítali v červnu.

Během naší návštěvy v Barceloně, kam jsme letěli letedlem z Prahy, studenti ze tříd 1.B, 2.B, 2.D, 3.D a 4.D mohli strávit týden ve španělských rodinách a také se mohli aktivně účastnit aktivit podle programu, který nám tak pečlivě připravila a naplánovala španělská strana, např.: návštěva muzea vědy a techniky, kde jsme viděli expozici věnovanou takovému velikánovi, jakým je Leonardo da Vinci, dále nechyběla prohlídka Parku Güell s projekcí 4D o Gaudího tvorbě, viděli jsme také další Gaudího díla: La Pedrera, la Casa Batló, nechyběla ani prohlídka nemocnice Sant Pau de Barcelona, která je dílem architekta Domenech i Montaner. Samozřejmě, že jsme se také procházeli po tepně Barcelony, známé třídě las Ramblas, navynechali jsme návštěvu známého trhu La Boqueira. Úzkými uličkami jsme došli až k budově radnice a současně sídlu katalánské vlády, zastavili jsme se na nám. la Plaza del Rey kde byl Kryštof Kolumbus přijat Katolickými králi po svém návratu z Ameriky.

Hezké chvíle jsme strávili na plážích a u moře. Někteří ze studentů se k moři vrátili znovu se svými “novými” rodinami. Zábavné chvíle jsme se užili při návštěve známého parku El Tibidabo.

Zážitků bylo opravdu mnoho, studenti se vrátili domů do ČR nejen se spoustou nových zkušeností, ale také se zlepšením svých znalostí španělského jazyka a především upevněním těchto znalostí získaných v průběhu školních let. Navíc mohli vidět, jak vypadá španělské gymnázium a navíc se účastnili výuky.

Mgr. Cecilia Valls
Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz