Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Aktuality

Milan Brázdil školil studenty první pomoc

Vzácnou příležitost naučit se základy první pomoci od toho nejpovolanějšího - MUDr. Milana Brázdila, lékaře letecké záchranné služby Olomouc - měli studenti našeho gymnázia v úterý 3. dubna.

Kamarád upadl a je v bezvědomí, co mám dělat? Jsem svědkem nehody, je tu člověk, který krvácí a možná nedýchá. Takové situace se mohou stát komukoliv z nás a odpovědět na tyto otázky, ale i řadu dalších přišel MUDr. Milan Brázdil na naši školu.  

MUDr. Milan Brázdil je oceňovaným zdravotníkem nejen v rámci Olomouckého kraje, v roce 2010 obdržel například Cenu prezidenta České republiky Zlatý záchranářský kříž. Studenti si mohli vyzkoušet postupy první pomoci, využít jeho dlouholetých zkušeností a zeptat se na to, jak se chovat v nejrůznějších typech situací. Během několika desítek minut tak získali nesmírně důležité informace, jak se zachovat v krizové situaci a tím zachránit lidský život.

Cílem našeho gymnázia je dlouhodobě podporovat interaktivní a praktické kurzy pro studenty. Důkazem toho je probíhající projekt Šablony, který má za cíl propojit lépe školský systém s praxí. Díky těmto aktivitám mají studenti jedinečnou možnost nahlédnout „pod pokličku“ jejich možného budoucího povolání.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz