Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

 ÚŘEDNÍ HODINY KANCELÁŘE ŠKOLY

PO - ČT: 8:00 – 14:00

Přijímací řízení na rok 2022/23 je ukončeno. Gratulujeme přijatým uchazečům.

Pozor

Konzultace se školním psychologem v době letních prázdnin jsou možné telefonicky/mailem kdykoliv. Osobní konzultace jsou možné pouze po předchozí domluvě.

Aktuality

Výměna studentů Granada – Olomouc

A je to tady! Na přelomu dubna a května proběhla 1.část výměny studentů španělského jazyka našeho gymnázia se studenty ze španělské Granady.

Nejdříve nás čekala starobylá Córdoba, účastnili jsme se jejího festivalu „Festival de los Patios“, ve kterém se soutěží o nejpěkněji vyzdobený dvorek. (více informací: http://www.mezquitadecordoba.org/videos-patios-cordoba.asp )

Navštívili jsme také budovu známé cordobské mešity, jejíž stavba byla zahájena v 8.stol. a dnes tvoří část křesťanského chrámu.

Naším cílem byla Granada, návštěva místní školy a seznámení se s jejími studenty, učiteli. Čekalo nás velmi vřelé přijetí. Studenti měli možnost poznat chod španělské domácnosti, každodenní život. Také jsme poznali španělský vzělávací systém, účastnili jsme se hodin i řady aktivit – jen pro nás připravily studentky tamní školy ukázky flamenca (tanec, zpěv), také se snažily naučit nás různé tance.

V Granadě se v té době konala fiesta: Día de la Cruz (Slavnost Kříže) – ozdobené ulice, tanec v nich… (více informací: http://www.granadadirect.com/fiestas/dia-cruz-granada/ )

Ocenili jsme krásu slavné Alhambry, maorské pevnosti, zahrad Generalife.

Málaga nás překvapila svou pohodovostí, pěkným, ale bohužel ještě stále studeným mořem.

¡Hasta luego, España!

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7                        IZO 000848956