Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dne 24. 11. 2020 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci v elektronické podobě o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 25. 11. 2020 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Od středy 25. 11. 2020 se vrací prezenční výuka maturitních ročníků.

Pozor

Od pondělí 30. 11. 2020 začne probíhat rotační prezenční výuka tříd nižšího gymnázia - třídy 1.E, 1.D a 2.D nastoupí prezenčně od 30. 11. do 4. 12., pro třídy 2.E, 3.E a 4.E bude tento týden probíhat distanční forma výuky. Následující týden se třídy v prezenční a distanční formě výuky vystřídají.

Aktuality

Výměna studentů Granada – Olomouc

A je to tady! Na přelomu dubna a května proběhla 1.část výměny studentů španělského jazyka našeho gymnázia se studenty ze španělské Granady.

Nejdříve nás čekala starobylá Córdoba, účastnili jsme se jejího festivalu „Festival de los Patios“, ve kterém se soutěží o nejpěkněji vyzdobený dvorek. (více informací: http://www.mezquitadecordoba.org/videos-patios-cordoba.asp )

Navštívili jsme také budovu známé cordobské mešity, jejíž stavba byla zahájena v 8.stol. a dnes tvoří část křesťanského chrámu.

Naším cílem byla Granada, návštěva místní školy a seznámení se s jejími studenty, učiteli. Čekalo nás velmi vřelé přijetí. Studenti měli možnost poznat chod španělské domácnosti, každodenní život. Také jsme poznali španělský vzělávací systém, účastnili jsme se hodin i řady aktivit – jen pro nás připravily studentky tamní školy ukázky flamenca (tanec, zpěv), také se snažily naučit nás různé tance.

V Granadě se v té době konala fiesta: Día de la Cruz (Slavnost Kříže) – ozdobené ulice, tanec v nich… (více informací: http://www.granadadirect.com/fiestas/dia-cruz-granada/ )

Ocenili jsme krásu slavné Alhambry, maorské pevnosti, zahrad Generalife.

Málaga nás překvapila svou pohodovostí, pěkným, ale bohužel ještě stále studeným mořem.

¡Hasta luego, España!

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7