Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dne 24. 11. 2020 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci v elektronické podobě o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 25. 11. 2020 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Od středy 25. 11. 2020 se vrací prezenční výuka maturitních ročníků.

Pozor

Od pondělí 30. 11. 2020 začne probíhat rotační prezenční výuka tříd nižšího gymnázia - třídy 1.E, 1.D a 2.D nastoupí prezenčně od 30. 11. do 4. 12., pro třídy 2.E, 3.E a 4.E bude tento týden probíhat distanční forma výuky. Následující týden se třídy v prezenční a distanční formě výuky vystřídají.

Aktuality

MADRID 2018 – Studijně-poznávací pobyt

A je to tu – co jsme dlouhé týdny připravovali, stalo se skutkem. V pátek 14. září vyrazila početná skupina studentů (47!) španělského jazyka za doprovodu tří pedagogů na studijně poznávací cestu do hlavního města Španělska, Madridu.

Cestou tam jsme přespali v Baskicku, poznali jsme tak jednu z perel severního pobřeží – San Sebastian, město známé proslulou pláží La concha a konáním filmového festivalu. A kdo by odolal výstupu a vyhlídkám z ostrůvku (San Juan Gaztelugatxe), který se objevuje v kultovním seriálu Hra o trůny jako sídlo hradu Dračí kámen? Nikdo….

Ale pojďme do Madridu. Zde nás čekali nejen španělští “educadores”, tedy něco jako asistenti, kteří se nám věnovali v průběhu našich aktivit v Madridu, ale čekaly nás tu i četné procházky po madridských památkách, např. památkách spojených s vládnoucími rody Habsburků i Bourbonů.

Další program v Madridu byl: * prohlídka parku El Retiro http://www.infoglobe.cz/cestovatelsky-pruvodce/spanelsko-madrid-retiro-park/,

* návštěva Museo Reina Sofía (muzea moderního umění) http://spanelsko.svetadily.cz/clanky/Muzeum-kralovny-Sofie-v-Madridu

* prohlídka královského paláce (Palacio Real)

* návštěva Museo del Prado https://www.whatmadrid.com/madrid-pruvodce/prado.html

Mimo Madrid jsme navštívili: * Údolí padlých https://www.whatmadrid.com/madrid-pruvodce/udoli-padlych.html,

* klášter EL ESCORIAL http://spanelsko.svetadily.cz/clanky/El-Escorial

* čekala nás celodenní návštěva města TOLEDO

Na zpáteční cestě jsme strávili noc v přímořském letovisku Lloret de Mar (Katalánsko) a měli tak možnost si užít ještě stále teplého moře i hotelového bazénu. Do Olomouce jsme se vrátili 24.září.

Program byl opravdu skvělý, počasí bylo nádherné, spokojenost veliká.

¡Hasta pronto, España! – Brzy na viděnou, Španělsko

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7