Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny v kanceláři školy

Pondělí až čtvrtek: 8.00 – 11.00; 12.30- 14.00 (od 11:00 do 12:30 je kancelář ZAVŘENÁ)

Pokladna a nadační fond POUZE: Středa: 9:00- 13:00

 

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Přihlášky, zápisové lístky, odvolání - ÚŘEDNÍ HODINY:

PONDĚLÍ - ČTVRTEK: 7:15- 12:00; 12:30-15:30

PÁTEK: 8:00- 12:00; 12:30-14:00

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585412493

Pozor

Třídní schůzky pro rodiče žáků budoucích prvních ročníků se budou konat 18. 6. od 16:00.

Výsledky přijímacího řízení najdete na záložce Přijímací řízení.

Aktuality

Orchestr mladých Olomouckého kraje rozezněl melodiemi kino Metropol

Svědkem výjimečné události se stalo v pátek 16. listopadu kino Metropol, kde se poprvé veřejnosti představilo nové těleso Orchestr mladých Olomouckého kraje, jež operuje pod záštitou Olomouckého kraje a ve spolupráci s naším gymnáziem.

V předvečer státního svátku 17. listopadu se poprvé rozezněly hudební nástroje Orchestru mladých Olomouckého kraje. Koncert byl totiž věnován památce tohoto státního svátku, který je vnímám jako svátek studentů. Není proto divu, že na úvod zazněla studentská hymna Gaudeamus Igitur, po níž hosty přivítal ředitel naší školy Radek Čapka.

Ten společně se zástupci kraje, náměstkem hejtmana Daliborem Horákem a vedoucím odboru školství Miroslavem Gajdůškem, připomněl význam 17. listopadu v dějinách České republiky. Studentům přiblížil jak 17. listopad 1938, tak 17. listopad 1989. V případě roku 1989 bylo povídání pánů o to zajímavější, že bylo pojato jako vlastní vzpomínky na onu velmi významnou dobu, která psala nedávné dějiny našeho národa.

Poté se již naplno rozezněl orchestr vedený Vítězslavem Kružíkem, naším učitelem. Právě na Čajkárně našel orchestr své zázemí a jeho součástí je i několik našich studentů a studentek. Rytmy nejen filmové hudby se rozezněly sálem kina Metropol naplněným nejennom našimi studenty a žáky dalších středních škol, ale také zástupci Olomouckého kraje a pozvanými hosty. Celé příjemné dopoledne bylo zakončeno melodií státní hymny České republiky.

Naše škola významně rozšířila pole své působnosti do nových a neprobádaných vod hudebního umění díky svému kolegovi Vítězslavovi Kružíkovi. Daří se tak rozvíjet strategii školy poskytnout svým studentům maximum možností pro jejich rozvoj. Zdaleka tak již neplatí, že naše gymnázium je školou pouze pro sportovně nadané studenty, stejně úspěšně se daří rozvíjet výuku španělštiny, jednoho z nejrozšířenějších světových jazyků, a nově i hudebně nadaných studentů.

Škola díky úsilí ředitele Radka Čapky všestranně roste a mezi již tradiční aktivity patří geografické exkurze, jazykové pobyty do Španělska nebo Německa a nově také projekty financované EU jako je např. Erasmus+, díky němuž vybraní studenti školy navštěvují partnerské školy v Řecku, Chorvatsku a Bulharsku. O všech aktivitách se můžete sami přesvědčit již v sobotu 1. prosince od 9 do 12h při dni otevřených dveří.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2019/2020

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz