Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Orchestr mladých Olomouckého kraje rozezněl melodiemi kino Metropol

Svědkem výjimečné události se stalo v pátek 16. listopadu kino Metropol, kde se poprvé veřejnosti představilo nové těleso Orchestr mladých Olomouckého kraje, jež operuje pod záštitou Olomouckého kraje a ve spolupráci s naším gymnáziem.

V předvečer státního svátku 17. listopadu se poprvé rozezněly hudební nástroje Orchestru mladých Olomouckého kraje. Koncert byl totiž věnován památce tohoto státního svátku, který je vnímám jako svátek studentů. Není proto divu, že na úvod zazněla studentská hymna Gaudeamus Igitur, po níž hosty přivítal ředitel naší školy Radek Čapka.

Ten společně se zástupci kraje, náměstkem hejtmana Daliborem Horákem a vedoucím odboru školství Miroslavem Gajdůškem, připomněl význam 17. listopadu v dějinách České republiky. Studentům přiblížil jak 17. listopad 1938, tak 17. listopad 1989. V případě roku 1989 bylo povídání pánů o to zajímavější, že bylo pojato jako vlastní vzpomínky na onu velmi významnou dobu, která psala nedávné dějiny našeho národa.

Poté se již naplno rozezněl orchestr vedený Vítězslavem Kružíkem, naším učitelem. Právě na Čajkárně našel orchestr své zázemí a jeho součástí je i několik našich studentů a studentek. Rytmy nejen filmové hudby se rozezněly sálem kina Metropol naplněným nejennom našimi studenty a žáky dalších středních škol, ale také zástupci Olomouckého kraje a pozvanými hosty. Celé příjemné dopoledne bylo zakončeno melodií státní hymny České republiky.

Naše škola významně rozšířila pole své působnosti do nových a neprobádaných vod hudebního umění díky svému kolegovi Vítězslavovi Kružíkovi. Daří se tak rozvíjet strategii školy poskytnout svým studentům maximum možností pro jejich rozvoj. Zdaleka tak již neplatí, že naše gymnázium je školou pouze pro sportovně nadané studenty, stejně úspěšně se daří rozvíjet výuku španělštiny, jednoho z nejrozšířenějších světových jazyků, a nově i hudebně nadaných studentů.

Škola díky úsilí ředitele Radka Čapky všestranně roste a mezi již tradiční aktivity patří geografické exkurze, jazykové pobyty do Španělska nebo Německa a nově také projekty financované EU jako je např. Erasmus+, díky němuž vybraní studenti školy navštěvují partnerské školy v Řecku, Chorvatsku a Bulharsku. O všech aktivitách se můžete sami přesvědčit již v sobotu 1. prosince od 9 do 12h při dni otevřených dveří.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!