Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Sportovní hvězdy dětem Olomouckého kraje

Naše Čajkaréna hostila během čtvrtečního dopoledne 13. prosince charitativní projekt „Sportovní hvězdy dětem Olomouckého kraje“. Sportovně zapálení žáčci z celého kraje přijeli podpořit své reprezentanty a jejich hvězdné patrony.

Sportovního klání se účastnilo celkem 6 týmů, které reprezentovaly okresy Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk, Jeseník a Domov dětí. Jejich hvězdnými patrony byli bývalý kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, bývalý fotbalista Miroslav Baranek, tenisté Radek Štěpánek a Jiří Veselý, basketbalista Lukáš Palyza a volejbalistka Helena Horká.

Akci společně zahájili hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, který akci poskytl svou záštitu, a primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Poté se již jednotlivé týmy ujaly svých soutěžních úkolů, mezi nimiž byla jízda na koloběžce, florbalový slalom, překážková dráha se střelbou na terč, střelba fotbalovým míčem na terč a střelba na koš basketbalovým míčem.

Závěrečná disciplína byla v rukou patronů jednotlivých týmů a jednalo se o jízdu na elektrickém býkovi. V tomto klání mohli patroni získat body pro své týmy. Nejvíce bodů ze všech úkolů nakonec získali zástupci Přerova, kteří si odnesli velký pohár. Zástupci všech týmů získali medaile z rukou náměstků hejtmana Ladislava Hynka a Františka Jury.

Dopoledne mělo za cíl nejen motivovat žáky ke sportu, ale mělo také další rozměr. Tím bylo předání šeků na 30 000 Kč zástupcům čtyř domovů dětí v Olomouckém kraji a sportovně střeleckému klubu ELÁN Olomouc.

Během soutěžních bloků byl řazen doprovodný program v podobě soutěží pro publikum a písničkové bloky. Třešničkou na dortu byl krátký koncert skupiny MIRAI, která rozzářila oči přítomných dětí. Nejinak tomu bylo i při pořizování selfie s oblíbenými sportovci nebo získávání jejich autogramů. Program ukončil Jan Čenský, který dětem zazpíval a uvedl několik her.

Na závěr je vhodné poděkovat organizátorům akce, Olomouckému kraji a v neposlední řadě rovněž naší škole, která poskytla své prostory pro tento projekt. Čajkaréna se v posledních letech stala dějištěm vrcholových sportovních akcí z řad florbalu, basketbalu, futsalu, fotbalu a dalších sportů pro Olomouc a celý region.

Díky řediteli školy Radku Čapkovi mají studenti gymnázia unikátní možnost podporovat podobné akce jako byla tato, setkat se se svými idoly a rozšířit si svůj obzor. To vše vedle celé plejády dalších aktivit, které škola nabízí, ať již se jedná o exkurze, naposledy například do vánoční Vídně, studijní zájezdy do Španělska nebo prestižního programu Erasmus+.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!