Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dne 24. 11. 2020 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci v elektronické podobě o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 25. 11. 2020 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Od středy 25. 11. 2020 se vrací prezenční výuka maturitních ročníků.

Pozor

Od pondělí 30. 11. 2020 začne probíhat rotační prezenční výuka tříd nižšího gymnázia - třídy 1.E, 1.D a 2.D nastoupí prezenčně od 30. 11. do 4. 12., pro třídy 2.E, 3.E a 4.E bude tento týden probíhat distanční forma výuky. Následující týden se třídy v prezenční a distanční formě výuky vystřídají.

Aktuality

Esejistická soutěž

Studentům našeho gymnázia se podařilo probojovat do finále esejisticko-prezentační soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“, kde vyhráli jednu ze tří kategorií, a navíc obdrželi i dvě zvláštní ceny.

Soutěž, kterou organizuje BEACPP4OK o.p.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem, Okresní hospodářskou komorou a dalšími významnými partnery, letos vstoupila do 8. ročníku. Naši studenti i letos obhájili svou pozici v soutěži, když získali první místo v jedné ze tří kategorií a dále obě zvláštní ceny.

Studenti zasílali své eseje do celkem pěti kategorií, přičemž do finále byly vybrány práce ze třech těchto okruhů. Nejvíce se jim dařilo v tematickém celku „Architektura měst a obcí. Opravovat staré nebo stavět nové?“, kam se probojovaly hned týmy, z nichž jeden vyhrál díky svému originálnímu pojetí a komplexnosti, díky čemuž porotu nejvíce oslovil.

Ačkoliv se i do dalších kategorií probojovali studenti gymnázia, nakonec v náročné konkurenci a velmi těsně skončili pod zlatou příčkou. Ve finále soutěže se nakonec utkalo 9 týmů ze škol napříč Olomouckým krajem a z toho počtu se do něho probojovalo hned 5 zástupců naší školy. Celkem se soutěže zúčastnilo 145 žáků.

Mimo jedné z hlavních cen získal ještě jeden tým školy speciální ocenění poroty za nejlépe literárně zpracovanou esej z tematického celku „Media změnila svět. Mohou změnit i (charakter) člověka?“, který se nedostal do prezentačního finále. Naši studenti si odnesli ještě sladkou odměnu v podobě dortu za nejvíce zaslaných esejí z jedné školy.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7