Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Esejistická soutěž

Studentům našeho gymnázia se podařilo probojovat do finále esejisticko-prezentační soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“, kde vyhráli jednu ze tří kategorií, a navíc obdrželi i dvě zvláštní ceny.

Soutěž, kterou organizuje BEACPP4OK o.p.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem, Okresní hospodářskou komorou a dalšími významnými partnery, letos vstoupila do 8. ročníku. Naši studenti i letos obhájili svou pozici v soutěži, když získali první místo v jedné ze tří kategorií a dále obě zvláštní ceny.

Studenti zasílali své eseje do celkem pěti kategorií, přičemž do finále byly vybrány práce ze třech těchto okruhů. Nejvíce se jim dařilo v tematickém celku „Architektura měst a obcí. Opravovat staré nebo stavět nové?“, kam se probojovaly hned týmy, z nichž jeden vyhrál díky svému originálnímu pojetí a komplexnosti, díky čemuž porotu nejvíce oslovil.

Ačkoliv se i do dalších kategorií probojovali studenti gymnázia, nakonec v náročné konkurenci a velmi těsně skončili pod zlatou příčkou. Ve finále soutěže se nakonec utkalo 9 týmů ze škol napříč Olomouckým krajem a z toho počtu se do něho probojovalo hned 5 zástupců naší školy. Celkem se soutěže zúčastnilo 145 žáků.

Mimo jedné z hlavních cen získal ještě jeden tým školy speciální ocenění poroty za nejlépe literárně zpracovanou esej z tematického celku „Media změnila svět. Mohou změnit i (charakter) člověka?“, který se nedostal do prezentačního finále. Naši studenti si odnesli ještě sladkou odměnu v podobě dortu za nejvíce zaslaných esejí z jedné školy.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7