Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - ÚŘEDNÍ HODINY:

PO - PÁ: 8:00 – 14:00

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585 412 493.

Pozor

Informace pro uchazeče o studium před JPZ:

Uchazeči budou v den konání testů JPZ vpuštěni do budovy gymnázia pouze po předložení aktuálního potvrzení o negativním výsledku testu na Covid 19 nebo o prodělaném onemocnění Covid 19 nebo o očkování proti Covidu. Potvrzení o negativním výsledku testu vydá základní škola, ze které se uchazeč hlásí. Zajištění těchto testů není povinností gymnázia.

Aktuality

Esejistická soutěž

Studentům našeho gymnázia se podařilo probojovat do finále esejisticko-prezentační soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“, kde vyhráli jednu ze tří kategorií, a navíc obdrželi i dvě zvláštní ceny.

Soutěž, kterou organizuje BEACPP4OK o.p.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem, Okresní hospodářskou komorou a dalšími významnými partnery, letos vstoupila do 8. ročníku. Naši studenti i letos obhájili svou pozici v soutěži, když získali první místo v jedné ze tří kategorií a dále obě zvláštní ceny.

Studenti zasílali své eseje do celkem pěti kategorií, přičemž do finále byly vybrány práce ze třech těchto okruhů. Nejvíce se jim dařilo v tematickém celku „Architektura měst a obcí. Opravovat staré nebo stavět nové?“, kam se probojovaly hned týmy, z nichž jeden vyhrál díky svému originálnímu pojetí a komplexnosti, díky čemuž porotu nejvíce oslovil.

Ačkoliv se i do dalších kategorií probojovali studenti gymnázia, nakonec v náročné konkurenci a velmi těsně skončili pod zlatou příčkou. Ve finále soutěže se nakonec utkalo 9 týmů ze škol napříč Olomouckým krajem a z toho počtu se do něho probojovalo hned 5 zástupců naší školy. Celkem se soutěže zúčastnilo 145 žáků.

Mimo jedné z hlavních cen získal ještě jeden tým školy speciální ocenění poroty za nejlépe literárně zpracovanou esej z tematického celku „Media změnila svět. Mohou změnit i (charakter) člověka?“, který se nedostal do prezentačního finále. Naši studenti si odnesli ještě sladkou odměnu v podobě dortu za nejvíce zaslaných esejí z jedné školy.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7