Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

MissOK

V šestém ročníku soutěže Miss OK opět zazářily studentky našeho gymnázia. Do krajského finále se probojovaly dvě z nich a Nikol Vencová získala hned dva tituly - 1. Vicemiss, ale také Miss Face!

Soutěží Miss středních škol Opravdová Krása – Miss OK 2019 v Olomouckém kraji, jež se konala večer 5. dubna, provázela dvojice moderátorů Eva Decastelo a Petr Šimek v reprezentačních prostorách zámku ve Velké Bystřici. Soutěž se po Jihomoravském a Zlínském kraji v posledním roce rozrostla do Plzeňského kraje.

MissOK, která hledá nejkrásnější středoškolačky, není pouze soutěží krásy. Během večera samozřejmě nechyběla klasická promenáda v plavkách, hodnoceny ale byly i další úkoly. Každá z finalistek prošla rozhovorem s moderátory, představila se v krásných módních šatech a předvedla svůj talent ve volné disciplíně.

Ačkoli letos korunku královny krásy nezískala studentka naší školy, přesto se Nikol Vencová může těšit z titulu 1. Vicemiss, o níž hlasovali na internetu diváci, a Miss Face, tedy z ceny publika. Její úspěch navazuje na Alžbětu Krovovou, vítězku prvního ročníku, Natálii Novosadovou, královnu krásy druhého ročníku, předloňskou miss Lucii Henslovou a loňskou vítězku Nelly Urbánkovou. 

Potvrzuje se, že dívky našeho gymnázia jsou všestranně talentované. Díky významné podpoře ze strany svých učitelů studenti úspěšně reprezentují svou školu také ve sportovních disciplínách jako je volejbal nebo krajské esejistické soutěži. Studenti jsou úspěšní též při získávání stipendií v Německu nebo mají možnost navazovat kontakty v rámci projektu Erasmus+. Škola mimo jiné nedávno hostila festival španělského divadla, kde se rovněž představili její studenti.

Naše gymnázium je dlouhodobým partnerem nejen této soutěže, v níž jde o propagaci škol na akci s vysokou společenskou úrovní, kde získává prostor krása studentek Olomouckého kraje, ale i šikovnost spousty dalších studentů různých oborů. Není proto divu, že do organizace soutěže se zapojil například Orchestr mladých Olomouckého kraje pod taktovkou našeho učitele Vítězslava Kružíka.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7