Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Exkurze Drážďany

Na přelomu dubna a května se studenti naší školy vydali do hlavního města Saska Drážďan. První den byl zejména cestovní se zastávkou u zámku Moritzburg, který je známý díky pohádce Tři oříšky pro Popelku. Jako památka na tuto pohádku se zde nachází i Popelčin střevíček. 
Ačkoli první den byl ve znamení deště, následující den na prohlídku Drážďan již panovalo krásné slunečné počasí. Naše prohlídka začala ve Zwingeru, známé galerii. Odtud jsme se přesunuli kolem Sempererovy opery do Katedrály. Před obědem studenty ještě čekala zastávka v Rezidenční zámku a prohlídka Grünes Gewelbe, expozice zaměření na obrazy, středověkou zbroj, numismatiku a šperky. Po obědě si studenti prohlédli největší porcelánový obraz na světě - Knížecí průvod. Po Brühlově terase jsme se přesunuli k Frauenkirche, kostelu, který byl celý zničen během náletů na konci 2. světové války a znovu obnoven na přelomu milénia. Poslední společnou zastávkou na prohlídce města se stalo náměstí Altmarkt, kde se konají věhlasné vánoční trhy. 
Třetí den byl opět cestovní se dvěma zastávkami. První byla návštěva Ústí nad Labem, kde jsme se lanovkou vyvezli na Větruši, odkud je krásný pohled na údolí Labe a celé město. Druhou zastávkou se pak stala hora Říp.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7