Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Exkurze Praha pro 3.B

Od pondělí 13. do středy 15. května proběhla kulturně-historická exkurze pro 3.B do Prahy. První den studenti vešli do Starého Města Prašnou bránou, aby kolem Karlovy univerzity došli na Staroměstské náměstí. Zde dostali několik drobných úkolů a aktivit, jakou bylo například pořízení snímku s turisty z Asie. Poté již byla připravena prohlídka Josefova - historického Židovského města. První zastávkou se zde stala Maiselova synagoga, odkud prohlídka pokračovala přes Pinkasovu synagogu a Starý židovský hřbitov až do Staronové Synagogy. Na závěr dne nechybělo divadelní představení - v Divadle v Rytířské navštívili představení Frankie a Johnny s Terezou Kostkovou a Alešem Hámou v hlavních rolích.
Úterek byl zaměřen na poznání Malé Strany. Prohlídka začala na Pražském hradě, kde studenti navštívili Katedrále svatého Víta, Vladislavský sál, Baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku. Nerudovou ulicí kolem domu Jana Nerudy se studenti dostali na Malostranské náměstí. Večer na studenty čekalo divadelní představení Sen čarovné noci v Národním divadle.
Na středu byl připraven program v Národním památníku hrdinů heydrichiády v kryptě Chrámu svatých Cyrila a Metoděje, kde se studenti seznámili s událostmi 2. světové války a významu operace Anthropoid. Poté následovala exkurze do televize Prima, kde si studenti mohli prohlédnout televizní studia, zkusit si práci moderátora a seznámit se s chodem televize.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7