Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

Exkurze Praha 7.E

Dne 12. - 14. června třída 7.E navštívila již tradičně hlavní město Prahu v rámci kulturně-historické exkurze. Hned první den po ubytování na hotelu jsme navštívili Václavské náměstí, podívali se k Národnímu muzeu a sešli náměstím až na Můstek. V příjemné jídelně na Havelské ulici se najedli a vyrazili na Vyšehrad. Bylo šílené vedro, vyhlídka byla hezká, ale ocenili jsme vstup i do baziliky Sv. Petra a Pavla. Poté jsme si prohlédli hřbitov a hledali významné osobnosti, které tam jsou pohřbeny. Sestoupili k Vltavě a prošli se k Tančícímu domu, poté se opět schovali před sluncem v kryptě kostela Sv. Cyrila a Metoděje, který sloužil kdysi jako úkryt účastníků atentátu na Heidricha. Večer pak jsme shlédli představení v divadle Semafor Čochtanův divotvorný hrnec.

Druhý den jsme věnovali prohlídce Malé Strany, Pražskému hradu – prohlídce chrámu Sv. Víta, Královského paláce, baziliky Sv. Jiří a Zlaté uličky. Nerudovou ulicí jsme se dostali k Senátu a do Valdštejnské zahrady, na Kampu. Vyfotili jsme se u Lennonovy zdi, prošli Karlův most až na Staroměstské náměstí. A večer opět strávili v divadle, tentokrát na Vinohradech. Úchvatné až dech beroucí představení Její pastorkyňa nás neskutečně překvapil hereckými výkony mladých herců, kteří se objevují v seriálu Ulice, ale taky Dagmar Havlová, Naďa Konvalinková, Tomáš Dastlík.

Třetí poslední den už nás čekala prohlídka Národního muzea a Národního divadla, procházka centrem k Prašné bráně, Karolinu a ukončení celé exkurze nákupy v Palladiu.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7