Vítejte na stránkách gymnázia

Aktuality

ŠPANĚLSKO – Cesta do Santiaga de Compestela (2019)

Výměna mezi naší školou a Colegio Padre Majón z Granady

Výměna se realizovala v termínu od 2. do 9. 5. a byla pro naše studenty velkým přínosem – zlepšili si své znalosti španělského jazyka a lépe poznali španělskou kulturu a historii.

Po příletu do Madridu je na letišti vyzvedli Španělé a společně jeli autobusem do města Astorga. Z Astorgy pak vyrazili do hlavního cíle cesty - Santiaga de Compostela, významného poutního místa.

Cesta do Santiaga do Compestala je dnes známým pojmem a snem mnoha turistů i poutníků.

Rada Evropy vyhlásila v roce 1987 španělský úsek tradiční svatojakubské cesty za první evropskou kulturní trasu. Na cestě jsou skvosty architektonické, sochařské i malířské, různorodá krajina, živé zvyky a tradice. V roce 1993 byla zapsána na seznam UNESCO.

V našem případě šlo o kombinaci autobusu a chůze, do Santiaga se tedy šlo pěšky, ale také se jelo autobusem. Autobus bude vždy připraven – mohl vézt tašky, batohy, apod., popř. když si studenti chtěli odpočinout, mohli jet několik km autobusem. Po cestě byli studenti ubytováni v turistických ubytovnách nebo sportovních halách, studenti měli s sebou spací pytel a prostěradlo (na přikrytí matrace).

Cílem bylo dorazit do Santiaga de Compostela, kde končila poutní cesta a kde poutníci navštívili katedrálu s hrobkou Sv.Jakuba.

Se studenty do Španělska jeli učitelé Mgr. Cecilia Valls (vedoucí akce) a Mgr. Matúš Zelný.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7