Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Studentská výměna podpořená Česko-německým fondem budoucnosti

Díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti se 13 žáků naší školy a 13 žáků Evropského gymnázia Waldenburg v Sasku mohlo zúčastnit výměnného programu v rámci projektu „Hudba spojuje národy“ – „Musik verbindet Nationen“.

První část programu proběhla 18. – 23. 6. 2019 v německém Waldenburgu. Žáci navštívili místní muzeum rarit, zámek saského knížete a projeli se na raftech po řece Muldě. Hlavním zážitkem byl netradiční workshop, během kterého si žáci sami sestavili hudební nástroj – buben „Cajon“. Pak následovalo několikahodinové společné cvičení, které se zúročilo při společném vystoupení na školní slavnosti.

Druhá část projektu se odehrála ve dnech 6. - 10. 10. 2019 v Olomouci. Žáci společně aktivně prožili několik vyučovacích hodin, vzájemně se seznamovali s češtinou a němčinou při jazykové animaci, kterou pro nás připravila paní Simona Pöder. Následující den si pro žáky náš kolega Vítězslav Kružík připravil v reprezentativních prostorách olomouckého Konviktu přednášku o českém a moravském folkloru, nechyběl i pokus o společný česko-německý zpěv místních lidových písní. Odpoledne jsme návštěvě z Německa ukázali naši krásnou Olomouc a pan Martínek přestavil barokní klenot - Englerovy varhany v kostele sv. Mořice. Nechyběl také výlet, a to do města Kroměříže, kde jsme si prohlédli zámek a známou obrazárnu.

Během celého týdne naši žáci utužovali nejen své znalosti němčiny, ale také česko-německé vztahy.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!