Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Projekt Erasmus+ odstartoval v Krakově

V týdnu od 21. do 25. října vyrazili vybraní studenti olomouckého Gymnázia Čajkovského do polského Krakova se svými partnery z projektu Erasmus+. Zde se ponořili do vzdálené minulosti a začali putování po stopách krále Vladislava II. Jagellonského.

Olomoucké Gymnázium Čajkovského uspělo v náročné konkurenci škol z celé České republiky a bylo vybráno k realizaci svého projektu Erasmus+ „Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský“. Škola navázala na právě ukončený projekt s názvem „Cyril a Metoděj – 1000 let, co nás spojuje a dělí“. Díky finanční podpoře z programu Evropské unie Erasmus+ se v novém projektu vybraní studenti podívají kromě Polska také do Itálie a Maďarska.  

První společnou aktivitou v projektu se stala mobilita do Krakova, kde studenti nechali na chvíli oživit staré renesanční dny vlády Vladislava II. Jagellonského, který z tohoto města na Wisle pocházel. Během týdne stráveného v krakovské škole studenti z partnerských škol navazovali nová přátelství prostřednictvím pečlivě a do detailů připraveného programu, který vycházel z reálií vztahujících se k osobě vladaře Vladislava II.

Studenti tak například v týmech složených z jednotlivých škol hledali poklad v centru města nebo si vyzkoušeli renesanční tanec na půdě krakovské univerzity. Mimo poznávání renesančního života v Krakově se studenti prostřednictvím exkurze seznámili i s okolím hostitelského města. Společně navštívili světoznámý solný důl ve Wieliczce a zámek Pieskowa Skala.

Společně strávený týden uběhl jako voda a studentům dal nezapomenutelné zážitky z nedalekého Krakova a také nová přátelství. Na jaře příštího roku se opět všichni partneři setkají, a to tentokrát v Olomouci.

Gymnázium Čajkovského navázalo na předchozí velmi úspěšný projekt Erasmus+. Snahou školy a jejího vedení je nabídnout studentům pestrou paletu možností pro jejich další rozvoj. Vedle vysoce prestižního projektu Erasmus+ se jedná o studentské výměny s Německem a Španělskem nebo geografické exkurze do Drážďan, Vídně, Bratislavy nebo na nejvyšší vrchol ČR Sněžku.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!