Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dne 24. 11. 2020 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci v elektronické podobě o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 25. 11. 2020 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Od středy 25. 11. 2020 se vrací prezenční výuka maturitních ročníků.

Pozor

Od pondělí 30. 11. 2020 začne probíhat rotační prezenční výuka tříd nižšího gymnázia - třídy 1.E, 1.D a 2.D nastoupí prezenčně od 30. 11. do 4. 12., pro třídy 2.E, 3.E a 4.E bude tento týden probíhat distanční forma výuky. Následující týden se třídy v prezenční a distanční formě výuky vystřídají.

Aktuality

Projekt Erasmus+ odstartoval v Krakově

V týdnu od 21. do 25. října vyrazili vybraní studenti olomouckého Gymnázia Čajkovského do polského Krakova se svými partnery z projektu Erasmus+. Zde se ponořili do vzdálené minulosti a začali putování po stopách krále Vladislava II. Jagellonského.

Olomoucké Gymnázium Čajkovského uspělo v náročné konkurenci škol z celé České republiky a bylo vybráno k realizaci svého projektu Erasmus+ „Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský“. Škola navázala na právě ukončený projekt s názvem „Cyril a Metoděj – 1000 let, co nás spojuje a dělí“. Díky finanční podpoře z programu Evropské unie Erasmus+ se v novém projektu vybraní studenti podívají kromě Polska také do Itálie a Maďarska.  

První společnou aktivitou v projektu se stala mobilita do Krakova, kde studenti nechali na chvíli oživit staré renesanční dny vlády Vladislava II. Jagellonského, který z tohoto města na Wisle pocházel. Během týdne stráveného v krakovské škole studenti z partnerských škol navazovali nová přátelství prostřednictvím pečlivě a do detailů připraveného programu, který vycházel z reálií vztahujících se k osobě vladaře Vladislava II.

Studenti tak například v týmech složených z jednotlivých škol hledali poklad v centru města nebo si vyzkoušeli renesanční tanec na půdě krakovské univerzity. Mimo poznávání renesančního života v Krakově se studenti prostřednictvím exkurze seznámili i s okolím hostitelského města. Společně navštívili světoznámý solný důl ve Wieliczce a zámek Pieskowa Skala.

Společně strávený týden uběhl jako voda a studentům dal nezapomenutelné zážitky z nedalekého Krakova a také nová přátelství. Na jaře příštího roku se opět všichni partneři setkají, a to tentokrát v Olomouci.

Gymnázium Čajkovského navázalo na předchozí velmi úspěšný projekt Erasmus+. Snahou školy a jejího vedení je nabídnout studentům pestrou paletu možností pro jejich další rozvoj. Vedle vysoce prestižního projektu Erasmus+ se jedná o studentské výměny s Německem a Španělskem nebo geografické exkurze do Drážďan, Vídně, Bratislavy nebo na nejvyšší vrchol ČR Sněžku.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7