Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dne 24. 11. 2020 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci v elektronické podobě o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 25. 11. 2020 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Od středy 25. 11. 2020 se vrací prezenční výuka maturitních ročníků.

Pozor

Od pondělí 30. 11. 2020 začne probíhat rotační prezenční výuka tříd nižšího gymnázia - třídy 1.E, 1.D a 2.D nastoupí prezenčně od 30. 11. do 4. 12., pro třídy 2.E, 3.E a 4.E bude tento týden probíhat distanční forma výuky. Následující týden se třídy v prezenční a distanční formě výuky vystřídají.

Aktuality

Den otevřených dveří

Během sobotního dopoledne 30. listopadu se zaplnily chodby a učebny naší školy zájemci o studium. Pro návštěvníky byl v jednotlivých učebnách připravený bohatý program, v chemické laboratoři se to jen hemžilo pokusy jako je Faraonův had, nebezpečně znějící, ale přitom zcela bezbolestné podřezávání a řada dalších pokusů. Učebna biologie nabídla pohled do mikroskopického světa, ve fyzice pak byly připraveny např. pokusy s elektrickými obvody. Jak vypadá současný svět se zájemci dověděli v učebně zeměpisu.

Návštěvníky zaujala rovněž učebna věnující se aktivitám spojeným s projekty Erasmus+, která škola realizuje již třetím rokem. Zde bylo možné navíc soutěžit o drobné upomínkové předměty. Velkou návštěvnost zaznamenaly rovněž jazykové učebny, své aktivity v podobě exkurzí, studijních pobytů nebo výměnných pobytů prezentovaly nejen španělská sekce, ale také němčina a angličtina.

Příjemnou atmosféru dotvářel vánoční jarmark, během kterého si bylo možné zakoupit vánoční dárky vyráběné studenty školy. Nechybělo ani něco málo dobrého k zakousnutí ve vánočním bufetu. O hudební vložku se staral Vítězslav Kružík společně se studenty školy, kteří zároveň působí tvoří Orchestr mladých Olomouckého kraje.

Příjemné dopoledne patřilo nejen budoucím studentům, školu navštívila i řada bývalých studentů, kteří se přišli podělit o svoje úspěchy a zavzpomínat na staré časy. Děkujeme všem za návštěvu!

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2020/2021

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7