Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Paralympijský den

Naše škola ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci připravila u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, který připadá na 3. 12., Paralympijský den.

Tento vzdělávací program byl oficiálně přijat a je propagován Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) jako součást systému paralympijského vzdělávání v roce 2005. Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci stojí za drtivou většinou z realizovaných programů v rámci ČR, přičemž v současnosti se jedná už o více než 400 obdobných akcí.

Oproti ostatním Paralympijským školním dnům byl ten na naší škole odlišný a mimořádný. Celý program byl realizován v angličtině a španělštině, tedy v jazycích, které se studenti učí. Vedle toho jde o součást jednoho z předmětů FTK se studenty z řady zemí. Letos se zúčastnili zejména vysokoškolští studenti z Itálie, Portugalska, Chorvatska, Srbska, Francie, ale i Japonska nebo Turecka.

Program trval déle než čtyři vyučovací hodiny a absolvovalo jej více než 80 studentů jazykových tříd. Obsahoval videoprezentaci paralympijských sportů i sportů speciálně olympijských, deaflympijských, síťové sportovní hry se zaměřením na volejbal v sedě, sportovní hry vozíčkářů a pohybové aktivity osob se zrakovým postižením. Studenti měli možnost se seznámit i se základy prostorové orientace a paralympijským sportem boccia.

Celý program se studentům velmi líbil, byl to zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Studenti si prověřili nejen své jazykové znalosti v praxi, ocenili, že si na vlastní kůži mohli vyzkoušet různé sporty pro osoby s postižením, mj. jaké je to hrát košíkovou a být přitom na vozíku či jak se asi cítí lidé, kteří mají problémy se zrakem a jsou nuceni orientovat se v prostoru.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!