Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Vánoční exkurze do Vídně a Bratislavy

Pro velký zájem ze strany studentů se v posledním školním týdnu roku 2019 uskutečnily hned tři vánoční exkurze a to dvakrát do Vídně a jednou do Bratislavy. Celkem se mohlo nechat okouzlit vánoční atmosférou blízkých metropolí více než 130 studentů.

První exkurze se uskučenila v úterý 17. prosince do Vídně a byla určena studentům vyššího gymnázia, zejména pak 1.B a dalším zájemcům. Na tu navázala o den později téměř identická exkurze do Vídně, tentokrát však určená studentům nižšího gymnázia ze tříd 2.E a 3.E. Studenti se během obou exkurzí podívali na zámek Schönbrunn a do jeho zahrad, prošli se centrem města od Hofburgu přes známou obchodní ulici Graben až na Stephanplatz. Rovněž zamířili do císařské hrobky. Vánočně vyzdobenými ulicemi se přesunuli ke staré radnici a místním vyhlášeným vánočním trhům.

Ve čtvrtek 19. prosince se uskutečnila poslední vánoční exkurze, která studentům ukázala krásy hlavního města Slovenska Bratislavy. První zastávkou se stal Děvín známý díky svému hradu a také jako místo soutoku Moravy a Dunaje. Studenti zde poznali také stinnou stránkou tohoto místa z období komunismu, které zde připomíná památník obětem. Další zastávkou se stal Bratislavský hrad, který zaujal nejen svými nádhernými výhledy, ale také živým betlémem na nádvoří. Následovala procházka přes most SNP až k vyhlídkové věži UFO, odkud si studenti užili úžasný panoramatický pohled na celou Bratislavu. Závěrečnou zastávkou se stalo centrum města ponořené do vánoční výzdoby. Někteří studenti si přitom nenachali ujít bezplatnou vyhlídkovou jízdu centrem ve speciální vánoční tramvaji.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!