Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Aktuality

Akce španělské sekce gymnázia (2019 – 2020)

O tom, že studenti španělské sekce se opravdu nenudí, svědčí řada zajímavých akcí, které mohli zažít, a které je ještě čekají.

Zde se dozvíte více o nedávných i budoucích aktivitách sekce, určitě nám dovolíte i malou rekapitulaci akcí od počátku školního roku.

 

Studenti zažili:

 

Na co se mohou těšit v dalších měsících?

 

Zde jsou detailnější informace o nedávných akcích:

1. Přednáška o Brazílii ve španělštině ve spolupráci s Univerzitou Palackého (únor)

Děkujeme za zajímavé vyprávění o Brazílii (ve španělštině i portugalšině), za ukázky portugalštiny. Hosty byli: Fernando Costa z UP OL a Daniela Zelková (viz foto)

 

2. Návštěva divadelního představení spolu se španělským vyučujícím španělského jazyka a literatury, (únor)

Studenti spolu se svým učitelem Juanem Lealem navštívili divadelní představení Moravského divadla v Olomouci: Dům Bernardy Alby (Federico Lorca). Představení je velmi zaujalo (viz foto).

 

3. Olympiáda ve španělském jazyce (krajské kolo, únor 2020)

Dne 20.2. 2020 se na Gymnáziu, Olomouc, Čajkovského 9 konalo Krajské kolo soutěže ve španělském jazyce. Soutěže se zúčastnilo 13 studentů ze 7 středních škol Olomouckého kraje v kategoriích SŠI, SŠII a SŠIII.

Studenti byli hodnoceni v těchto dovednostech: porozumění poslechu a konverzační část soutěže realizovaná před porotou. Hlavní důraz se klade na konverzační část soutěže, která tvoří 75% možných získaných bodů. Úroveň většiny studentů byla výborná, s většinou úkolů ve všech aktivitách si bez větších problémů účastníci soutěže poradili.

Kategorii SŠI vyhrála opět Adina Lejsková (Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45), s kategorií SŠII si nejlépe poradil opět Jiří Loun (Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45) a nejlepší studentkou v kategorii SŠIII byla opět Petra Karolína Brodacká (Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9). Všichni vítězové se utkají se svými soupeři z jiných krajů v dubnu 2020 v Ústředním kole v Praze (termín doposud není znám).

 

4. Španělská vánoční besídka (prosinec 2019)

Povídání o Vánocích ve španělštině i češtině, zpívání španělských i českých koled, shlédnutí filmu ve španělštině nebo se španělskými titulky, to byl program letošní „Fiesta de Navidad“ (viz foto).

 

5. Účast na mezinárodní jazykové soutěži Juvenes Translatores (listopad 2019)

Studenti se mohli zúčastnit soutěže Juvenes Translatores, kterou pořádá Evropská komise a jejímž cílem je motivovat studenty ke studiu cizích jazyků (viz foto).

 

Pozn: Fotografie u starších akcí jsou umístěny na webu školy podle měsíce dané akce.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!