Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Den otevřených dveří plánovaný na sobotu 27. 11. 2021 se neuskuteční. Pokud se epidemiologická situace zlepší, bude den otevřených dveří v druhém plánovaném termínu (nejen pro jazyky, ale pro celou školu), tedy ve středu 16. 2. 2022 odpoledne.

Pozor

Videopozvánka ke studiu na naší škole je dostupná zde a prezentace jednotlivých oborů zde

Pozor

Na našem gymnáziu, podobně jako na některých dalších vybraných školách, bude nyní probíhat testování přesnější metodou PCR testů. S ohledem na kapacitní možnosti laboratoře a potřebu rozdělit testování mezi školami nám bylo nyní stanoveno úterý jako testovaci den, počínaje 4. 1. 2022.

Aktuality

Erasmus+ v Itálii

Naši studenti si v polovině listopadu užili týden se svými přáteli z programu Erasmus+ v Itálii. Partnerská škola z Capui poblíž Neapole připravila bohatý program, který odrážel téma projektu v podobě renesance a Beatrice Neapolské. To ale nebylo jediné, na co mohli naši studenti těšit.

Erasmus+ pro naše studenty odstartoval již v noci z pátku na sobotu 12. a 13. listopadu, kdy přijel autobus našich polských partnerů a cesta do Itálie mohla začít. Díky vlastnímu autobusu si studenti prodloužili pobyt v Itálii a při cestě do Capui navštívili San Marino a Řím a při cestě zpět se zastavili ve Florencii a Benátkách.

První setkání se všemi parnery, tedy včetně Maďarů a Italů, proběhlo v pondělí 15. listopadu ráno. Dopoledne proběhly icebreakingové hry spolu, prezentace zabývyjící se osobou Beatrice Neapolské a prohlídka školy, následoval společný oběd a odpoledne všichni poznali městečko Capua. Na úterý byla připravena exkurze do Pompejí a Herculanea, dvou měst, jež ve starověku pohřbil vulkán Vesuv. Ve středu následovala prohlídka královského komplexu v Casertě. Čtvrtek byl věnován návštěvě Neapole, kde studenti kromě historického centra navštívili kostel, kde je pochovaná Beatrice Neapolská. Pátek byl věnován sportovním aktivitám včetně první podoby dnešního tenisu, jež vznikla během doby renesance. Večer následovala společná večeře a zároveň loučení.

Již nyní se studenti těší na psolední společné setkání v rámci tohoto projektu v Budapešti, které by mělo probehnout na jaře příštího roku.

 

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7