Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

 ÚŘEDNÍ HODINY KANCELÁŘE ŠKOLY

PO - ČT: 8:00 – 14:00

Přijímací řízení na rok 2022/23 je ukončeno. Gratulujeme přijatým uchazečům.

Pozor

Konzultace se školním psychologem v době letních prázdnin jsou možné telefonicky/mailem kdykoliv. Osobní konzultace jsou možné pouze po předchozí domluvě.

Aktuality

Studenti Čajkárny - budoucí členové parlamentu?

V noci z 15. 5. na 16. 5. 2022 se devět studentů našeho gymnázia vydalo na cestu do Belgie, která byla financována z fondů Evropské unie.

Byli ubytováni v Antverpách, významném přístavním městě. Již po příjezdu následovala večerní prohlídka tohoto kulturního centra. Největšímu ohlasu se těšila historická budova hlavního nádraží.

Program druhého dne byl opravdu nabitý. Ráno začínalo návštěvou Parlamentária, kde se žáci dozvěděli o důležitosti evropské integrace a významných institucích. Druhým bodem byl Dům evropských dějin, kde byly interaktivní formou zprostředkovány informace o historických zlomech ve vývoji Evropy.

Následovala zastávka u Atomia, jednoho ze symbolů Bruselu. Poté došlo k večernímu přesunu do Lovaně, belgického univerzitního města. Studenti obdivovali především zdejší unikátní atmosféru.

Vyvrcholením exkurze byla návštěva Evropského parlamentu, kterou umožnil český europoslanec Ondřej Knotek. Na jeho zajímavou přednášku, o fungování a principu Evropské unie, navazovala návštěva plenárního sálu. Před odjezdem domů měli žáci možnost si projít centrum Bruselu. Historické náměstí, zapsáno na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO, čůrající chlapeček Manneken Pis, královský palác…a nechyběly ani typické belgické pochutiny.🍫🍟🧇

Byla to velmi naučná zkušenost. Již teď se těšíme na další cesty.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7                        IZO 000848956