Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - ÚŘEDNÍ HODINY:

PO - PÁ: 8:00 – 14:00

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585 412 493.

Pozor

Dne 13. 4. 2021 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají po poradě rodičům všech žáků informaci o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 14. 4. 2021 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu: prijmeni@gcajkol.cz

Pozor

Informace pro uchazeče o studium před JPZ:

Uchazeči budou v den konání testů JPZ vpuštěni do budovy gymnázia pouze po předložení aktuálního potvrzení o negativním výsledku testu na Covid 19 nebo o prodělaném onemocnění Covid 19 nebo o očkování proti Covidu. Potvrzení o negativním výsledku testu vydá základní škola, ze které se uchazeč hlásí. Zajištění těchto testů není povinností gymnázia.

Erasmus+

Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský

Gymnázium Čajkovského od 1. 9. 2019 plynule navázalo na předcházející projekt Erasmus+ s názvem Cyril a Metoděj - 1000 let, co nás spojuje a dělí novým projektem, který je spolufinancovaný z programu Evropské unie Erasmus+ a nese název Zlatý trojúhelník renesance: Beatrice Neapolská, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský. Projekt je dvouletý a naše gymnázium je jeho koordinátorem. Během nadcházejících dvou let se vybraní studenti školy podívají za svými partnery do Polska (Krakov), Itálie (Capua poblíž Neapole) a Maďarska (Budapešť). Projekt je zaměřen na osobu Vladislava II. Jagellonského, českého krále, který pocházel z Krakova. Studenti se seznámí s komlikovanou dobou, ve které vládl, se sporem s Matyášem Korvínem a Olomouckým mírem a rovněž s manželkou obou zmíněných vladařů, Betricí Neapolskou. Pobytové a cestovní náklady u partnerů jsou financovány z grantu Eramus+. Studenti díky projektu získávají unikátní možnost se blíže seznámit se svými vrsteníky z partnerských škol a s jejich kulturou a to vše prostřednictvím společného tématu, kdy navíc nahlédnou do vlastní historie.

 

Průběh projektu na našich stránkách:

Projekt Erasmus+ odstartoval v Krakově

Promítání dokumentů o Vladislavovi II.

 

Napsali o nás:

Novinky - Mobilita Krakov

 

Mobilita v Polsko na Facebooku

1. den - návštěva školy a trénink renesančních tanců

2. den - poznávání Krakova

3. den - exkurze Wieliczka a Pieskowa Skala

4. den - renesanční tance

5. den - Wawel a závěr

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7