Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 650 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

INFORMACE PRO ŠKOLY OD 13. 9. 2021

Konzultace se školním psychologem jsou možné po předchozí domluvě.

eRouška

 

Pokyny vedení školy k distanční výuce na Gymnáziu, Olomouc, Čajkovského 9

1) Od 14.10. 2020 probíhá povinná distanční výuka pro všechny žáky dle rozvrhu on-line  synchronně nebo asynchronně, upřednostnění synchronní výuky u předmětů Čj, Ma, cizí jazyky

2) Všichni žáci jsou povinni sledovat e-maily a komunikaci v rámci MICROSOFT TEAMS v době stanovené rozvrhem hodin pro příslušnou třídu

3) Hodnocení žáků probíhá dle školního řádu, MŠMT doporučuje formativní hodnocení, sebehodnocení a práci s chybou jako přirozenou součástí učení.

4) Vyučující jednotlivých předmětů zapisují každý den číslo hodiny, téma a absenci žáků

5) Absenci u asynchronní výuky zapisují vyučující dle splnění zadaných úkolů

 

Legiovlak

Vloženo 24.9.2021

V rámci výuky dějepisu se dnes studenti 5.E a 2.D seznámili s projektem Československé obce legionářské, která na olomouckém Hlavním nádraží již několik dní vystavuje věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920. Podobný vlak sloužil na Transsibiřské magistrále v Rusku, kde probíhaly válečné operace československých legií.

Beseda DofE

Vloženo 23.9.2021

Dnes pro třídy 1.B, 2.B a 6.E proběhla přednáška, která měla za cíl seznámit studenty s programem DofE, což je Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Besedu vedl vedoucí místního centra Radan Kuča a naše absolventka Kačka Dudková, která je úspěšnou absolventkou programu a získala všechny 3 úrovně, tedy bronzovou, stříbrnou i zlatou.

Erasmus novinky

Vloženo 17.9.2021

Na začátku září proběhlo online setkání s partnery z našeho Erasmus+ projektu a my se těšíme, že budeme moct naše partnery z Itálie, Maďarska a Polska přivítat u nás.

V pátek 17. září proběhla před Hlavním nádražím akce Příští stanice svět, kterou pořádal Dům zahraniční spolupráce - DZS. Akce byla určená široké veřejnosti a řada našich studentů zapojených nejen do aktuálního projektu se akce zúčastnila a kromě informací o jednotlivých programech určených pro studenty si odnesli také dárkové předměty ze soutěží.

Adaptační kurzy

Vloženo 16.9.2021

K začátku školního roku patří také adaptační kurzy pro studenty prvních ročníků. Nejinak tomu bylo také na naší škole, kdy například třídy 1.E a 1.B absolvovaly postupně 9. a 10. září na Kopečku programy, které měly za cíl studenty nejen seznámit, ale pomocí vzájemně propojených úkolů je naučit vzámené důvěře a spolupráci. 


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!