Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Den otevřených dveří plánovaný na sobotu 27. 11. 2021 se neuskuteční. Pokud se epidemiologická situace zlepší, bude den otevřených dveří v druhém plánovaném termínu (nejen pro jazyky, ale pro celou školu), tedy ve středu 16. 2. 2022 odpoledne.

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 650 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ S ÚČINNOSTÍ OD 15. LISTOPADU 2021

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ K TESTOVANÍ V TERMÍNECH 22. A 29. LISTOPADU 2021

Konzultace se školním psychologem jsou možné po předchozí domluvě.

eRouška

 

Pokyny vedení školy k distanční výuce na Gymnáziu, Olomouc, Čajkovského 9

1) Od 14.10. 2020 probíhá povinná distanční výuka pro všechny žáky dle rozvrhu on-line  synchronně nebo asynchronně, upřednostnění synchronní výuky u předmětů Čj, Ma, cizí jazyky

2) Všichni žáci jsou povinni sledovat e-maily a komunikaci v rámci MICROSOFT TEAMS v době stanovené rozvrhem hodin pro příslušnou třídu

3) Hodnocení žáků probíhá dle školního řádu, MŠMT doporučuje formativní hodnocení, sebehodnocení a práci s chybou jako přirozenou součástí učení.

4) Vyučující jednotlivých předmětů zapisují každý den číslo hodiny, téma a absenci žáků

5) Absenci u asynchronní výuky zapisují vyučující dle splnění zadaných úkolů

 

Erasmus+ v Itálii

Vloženo 28.11.2021

Naši studenti si v polovině listopadu užili týden se svými přáteli z programu Erasmus+ v Itálii. Partnerská škola z Capui poblíž Neapole připravila bohatý program, který odrážel téma projektu v podobě renesance a Beatrice Neapolské. To ale nebylo jediné, na co mohli naši studenti těšit.

Exkurze Dalešice a Dukovany

Vloženo 8.11.2021

Z exkurze do vodní elektrárny Dalešice a jaderné elektrárny Dukovany vybíráme ze zápisků zúčastněných. Příjemnou zábavu při čtění! 

Partneři z Erasmu+ u nás strávili týden

Vloženo 09.10.2021

V týdnu od 4. do 8. října 2021 naše škola hostila partnery z našeho projektu Erasmus+ „Zlatý trojúhelník renesance: Vladislav Jagellonský, Matyáš Korvín a Beatrice Neapolská“. Partneři postupně dorazili o den dříve ze svých domovských měst v italské Capui poblíž Neapole, maďarské Budapešti a polského Krakova. Partneři si během svého pobytu v Olomouci prohlédli naše krásné město, školu, společně se naučili některé z českých tanců, ale také se vypravili do Prahy nebo Brna po stopách Vladislava II. a Matyáše Korvína. Týden doslova uběhl jako voda, studenti se seznámili s tzv. Olomouckým mírem, ale hlavně se spolu mohli konečně naživo vidět a naplnit ducha projektů Erasmus a vytvořit tak mezi sebou pouta a přátelství. Již nyní se všichni těší, až se spolu uvidí v Itálii.

Rádi bychom na tomto místě poděkovali našim studentům, kteří se aktivně zapojili do příprav a kteří byli jednoduše skvělí!

Návštěva španělského velvyslance a beseda o dárcovství krve

Vloženo 01.10.2021

Velvyslanec Španělska Jeho Excelence pan Ángel Lossada Torres-Quevedo navštívil 30. září naši školu. Po přijetí vedením školy Jeho Excelence vedla besedu se studenty naší bilingvy ze tříd 5.D a 6.D. Studenti měli jedinečnou příležitost položit panu velvyslanci dotazy, které je zajímají. Děkujeme Jeho Excelenci, že si ve svém programu našel čas pozdravit naše studenty a prohlédnout si naši školu.

Paralelně s touto akcí proběhla beseda se studenty třetích ročníků vyššího gymnázia na téma dárcovství krve. Díky patří primářce Transfúzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Daně Galuszkové, Ph.D., MBA, které přišla studentům vysvětlit význam darování krve.


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!