Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Den otevřených dveří plánovaný na sobotu 27. 11. 2021 se neuskuteční. Pokud se epidemiologická situace zlepší, bude den otevřených dveří v druhém plánovaném termínu (nejen pro jazyky, ale pro celou školu), tedy ve středu 16. 2. 2022 odpoledne.

Pozor

Videopozvánka ke studiu na naší škole je dostupná zde a prezentace jednotlivých oborů zde

Pozor

Na našem gymnáziu, podobně jako na některých dalších vybraných školách, bude nyní probíhat testování přesnější metodou PCR testů. S ohledem na kapacitní možnosti laboratoře a potřebu rozdělit testování mezi školami nám bylo nyní stanoveno úterý jako testovaci den, počínaje 4. 1. 2022.

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 650 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ K TESTOVANÍ OD 17. LEDNA 2022

Konzultace se školním psychologem jsou možné po předchozí domluvě.

 

Pokyny vedení školy k distanční výuce na Gymnáziu, Olomouc, Čajkovského 9

1) Od 14.10. 2020 probíhá povinná distanční výuka pro všechny žáky dle rozvrhu on-line  synchronně nebo asynchronně, upřednostnění synchronní výuky u předmětů Čj, Ma, cizí jazyky

2) Všichni žáci jsou povinni sledovat e-maily a komunikaci v rámci MICROSOFT TEAMS v době stanovené rozvrhem hodin pro příslušnou třídu

3) Hodnocení žáků probíhá dle školního řádu, MŠMT doporučuje formativní hodnocení, sebehodnocení a práci s chybou jako přirozenou součástí učení.

4) Vyučující jednotlivých předmětů zapisují každý den číslo hodiny, téma a absenci žáků

5) Absenci u asynchronní výuky zapisují vyučující dle splnění zadaných úkolů

 

Videopozvánka ke studiu na naší škole

Vloženo 23.12.2021

Mrzí nás, že ani letos nemohl proběhnout oblíbený den otevřených dveří. Naše studentky si však pro vás připravily video o naší škole. Přejeme šťastnou ruku při výběru střední školy a těšíme se, že se s vámi setkáme od září právě u nás!

PF 2022

Vloženo 22.12.2021

Přejeme všem krásné Vánoce, úspěšný nový rok a těšíme se na vás v roce 2022!

Konec školního roku

Vloženo 21.12.2021

Chodby naší školy v poslední školní den roku 2021 doslova provoněli studenti 1.E, kteří si svoje první Vánoce u nás zorganizovali na výbornou. Vůně vynikajících palačinek a vaflí lákala kolemjdoucí. Nechybělo ani cukroví a hromada dárků. Po dobrém jídle následovala procházka centrem města k vánočnímu stromečku na náměstí.

Exkurze Krakov

Vloženo 19.12.2021

Na konec kalendářního roku byla pro studenty připravena exkurze do vánočního Krakova. Prohlídka města začala ve staré židovské čtvrti Kazimierz. Další zastávkou se stal hrad Wawel, odkud je krásný výhled na řeku Vislu. V podvečer studenti zavítali na hlavní náměstí Rynek Glówny s dominantou v podobě renesanční tržnice Sukiennice.


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7