Vítejte na stránkách gymnázia

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 600 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

IT Talent 2018

Vloženo 17.1.2018

Již potřetí měli možnost studenti našeho gymnázia zapojit se do projektu IT Talent pořádaného neziskovou organizací BEA Centrum práce a podnikání. Letos se zapojili do této vzdělávací aktivity studenti 6.E pod vedením profesorů Mgr. Opluštilové a RNDr. Pudila.

Školní kolo německé konverzační soutěže

Vloženo 16.1.2018

Ve školním kole konverzační soutěže v německém jazyce  se v kategorii III A umístil na 1. místě Aleš Jehlář /1.B/, 2. místo patří Petru Jedličkovi /1.B/ a 3. místo Denise Obrtelové /7.B/.

V kategorii III B se na 1. místě umístil Matěj Kubis, na 2. místě Lucie Henslová a na 3. místě Zuzana Bízová /všichni ze třídy 3.B/.

Blahopřejeme.

Maturitní ples

Vloženo 15.1.2018

Krásnou tradicí naší školy jsou maturitní plesy. Ten letošní se podobně jako v předchozích letech konal v reprezentativních prostorách NH Hotelu. Hlavní částí programu bylo představení a stužkování jednotlivých tříd 4.A a 6.D, 4.B, 8.E a 4.C, které bylo doplněno například o kulturní program v podobě předvedení společenských tanců.

Opět něco nového

Vloženo 8.1.2018

Ředitel školy Radek Čapka nezahálel ani o vánočních prázdninách a díky jeho úsilí se můžeme všichni těšit z dalšího vylepšení naší školy. Tentokrát se jedná o pořízení skládacích tribun pro navýšení divácké kapacity v naší Čajkaréně, kde se budou mimo jiné konat volejbalová utkání extraligy. To ale nebylo vše, Ježíšek nadělil i nové dveře pro mnoho tříd.


Informace Informace o studiu
pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce
Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz