Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 600 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

Exkurze do vodárny

Vloženo 18.4.2018

V průběhu přijímacích zkoušek měla 2.E možnost navštívit úpravnu vod v Olomouci-Černovíře. Žáci se tady dozvěděli, odkud čerpá město Olomouc vodu a jaká cesta ji čeká, než se dostane do našich kohoutků v domácnosti. Při následující procházce Černovírským lesem pak poznávali jarní květenu, ochutnali jediný minerální pramen, který vyvěrá na území našeho města, nebo si prohlédli originální "broukoviště" vzniklé ze stromů pokácených na nábřeží Moravy v Olomouci.

Exkurze Zbrašovské aragonitové jeskyně

Vloženo 17.4.2018

Také během posledního dne přijímacích zkoušek se vydali naši studenti na nejrůznější akce. Pro třídy 1.E, 1.A, 3.D a několik studentů 1.B byla nachystána geografická exkurze do Zbrašovských aragonitových jeskyň a k přilehlé Hranické propasti, jež se po nedávném průzkumu stala nejhlubší zatopenou propastí na světě.

Program během přijímacího řízení

Vloženo 12.4.2018

V následujících dnech probíhají na naší škole přijímací řízení do prvních ročníků. Aby naši potenciální budoucí studenti byli co nejméně rušeni, řada tříd vyráží v těchto dnech na nejrůznější akce, například bowling, exkurze do ZOO nebo jako třídy 1.A a 3.D na exkurze do Okresní knihovny a Zbrojnice, tedy knihovny UP. Studenti si během přednášky v knihovně osvěžili své znalosti o antické literatuře a ve Zbrojnici nahlédli do života vysokoškoláků.

Pythagoriáda – matematická soutěž

Vloženo 11.4.2018

V pátek 6. dubna proběhla na naší škole matematická soutěž pro 6. – 8. ročník ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Zájemci řešili 15 úloh, každá z nich má 1 bod. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo dosáhne 10 a více bodů…


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz