Vítejte na stránkách gymnázia

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 650 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. DO 22. 1. 2021

Konzultace se školním psychologem jsou možné po předchozí domluvě.

eRouška

 

Pokyny vedení školy k distanční výuce na Gymnáziu, Olomouc, Čajkovského 9

1) Od 14.10. 2020 probíhá povinná distanční výuka pro všechny žáky dle rozvrhu on-line  synchronně nebo asynchronně, upřednostnění synchronní výuky u předmětů Čj, Ma, cizí jazyky

2) Všichni žáci jsou povinni sledovat e-maily a komunikaci v rámci MICROSOFT TEAMS v době stanovené rozvrhem hodin pro příslušnou třídu

3) Hodnocení žáků probíhá dle školního řádu, MŠMT doporučuje formativní hodnocení, sebehodnocení a práci s chybou jako přirozenou součástí učení.

4) Vyučující jednotlivých předmětů zapisují každý den číslo hodiny, téma a absenci žáků

5) Absenci u asynchronní výuky zapisují vyučující dle splnění zadaných úkolů

 

Pozvánka ke studiu

Vloženo 31.12.2020

Vzhledem k současné situace, kdy není možné uspořádat klasický den otevřených dveří, se naše škola rozhodla vytvořit prezentační videa, která vám blíže představí jednotlivé studijní obory a také školní aktivity. Tato videa jsou přístupná z našeho facebookového profilu nebo na našem youtube kanálu. V následujících týdnech budeme k již nahraným videím přidávat další. Věříme, že se vám videa budou líbit a těšíme se na vás, na nové studenty Čajkárny!

Nové piano

Vloženo 19.12.2020

Za podpory pana ředitele a příspěvku zřizovatele školy dnes v noci přijel Ježíšek pro naše studenty. Musel si vzít na pomoc pár silných kamarádů, protože dárek putoval několik pater a přes sto kilometrů. Do školy bylo umístěno naše vlastní 'veřejné' piano. Ještě to nějaký čas potrvá, než bude připraveno k použití, ale všichni se už těšíme, co bude znít našemi chodbami. Hezké Vánoce za hudební výchovu Víťa Kružík.

Vánoční přání

Vloženo 19.12.2020

Zdravé a veselé Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce!

Biokatalyzátory aneb vitamíny v praxi

Vloženo 18.12.2020

Poslední školní den roku 2020 je za námi. V některých hodinách si jej zpestřili jako například ve 4.A, kde v rámci chemie a matematiky studenti připravovali vitaminové koktejly.


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7