Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Úřední hodiny během přijímacího řízení: pondělí až pátek: 7.15 – 12.00, 12.30 – 15.30

V úterý 7. května je vyhlášeno ředitelské volno.

Úvodní stránka

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, bylo založeno v roce 1991.​
Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia nabízíme také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Školu navštěvuje asi 600 žáků, které učí více než 50 kvalifikovaných pedagogů včetně rodilých mluvčích pro výuku německého, španělského a anglického jazyka.

 

MissOK je studentka Čajkárny

Vloženo 22.4.2018

Neuvěřitelný úspěch zaznamenala naše škola v sobotu 21. dubna. V pátém ročníku soutěže MissOK totiž uspěla naše studentka Nelly Urbánková, která navázala na tradici úspěchu dívek z Čajkárny, kdy se stala již čtvrtou vítězkou této populární soutěže.

Natáčení televizního štábu BEA centra

Vloženo 22.4.2018

Výjimečnou příležitost vyzkoušet si práci reportéra získaly studentky 2.B díky své účasti v esejistické soutěži „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“. V pátek 20. dubna jste se tedy u nás ve škole mohli setkat s televizním štábem, který vás možná vyzpovídal. Výhrou našich šikovných studentek totiž byla právě práce s profesionálním televizním týmem z BEA centra, díky níž studentky získaly mnoho cenných zkušeností s prací reportérů.

Literární část soutěže Evropa ve škole

Vloženo 22.4.2018

Ve středu 18. dubna se v DDM Olomouc zúčastnili naši ocenění studenti slavnostního předávání cen (součástí byla i  prezentace výtvarných prací) za úspěch v krajském kole soutěže Evropa ve škole. Gratulace patří Martinu Málkovi (2.E) za 2. místo (postup do národního kola) a Zuzaně Zemánkové (1.E) za čestné uznání.

Exkurze do vodárny

Vloženo 18.4.2018

V průběhu přijímacích zkoušek měla 2.E možnost navštívit úpravnu vod v Olomouci-Černovíře. Žáci se tady dozvěděli, odkud čerpá město Olomouc vodu a jaká cesta ji čeká, než se dostane do našich kohoutků v domácnosti. Při následující procházce Černovírským lesem pak poznávali jarní květenu, ochutnali jediný minerální pramen, který vyvěrá na území našeho města, nebo si prohlédli originální "broukoviště" vzniklé ze stromů pokácených na nábřeží Moravy v Olomouci.


Informace Informace o studiu

pro školní rok 2018 / 2019

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt
Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel: 585 412 493
e-mail: skola@gcajkol.cz