Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dny otevřených dveří v tomto školním roce byly z epidemiologických důvodů zrušeny.

Využijte chatbota zde na stánkách nebo náš youtube kanál, FB či IG, kde najdete prezentační videa jednotlivých studijních oborů a akce naší školy, které na budoucí studenty čekají.

Pozor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - ÚŘEDNÍ HODINY:

PO, ÚT, ČT, PÁ: 8:00 – 14:00

ST: 8:00 – 15:30

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585 412 493.

Německý jazyk - výměnné pobyty

14. - 21.9.2008 - Eislingen

Ve dnech 14.-21. 9. 2008 se zúčastnilo 21 studentů spolu s profesory Dušanem Hronkem a Adélou Ottovou výměnného pobytu v Německu. Ubytování a stravu poskytli němečtí studenti ve svých rodinách. O program se tentokrát postarali profesor Thomas Gathmann a profesorka Eva Janke z gymnázia Ericha Kästnera v Eislingen. Výměnného pobytu organizovaného gymnáziem Ericha Kästnera se mj. zúčastnili i studenti z Polska, Maďarska a letos poprvé i z Ruska.

První den byli všichni studenti spolu s profesory slavnostně přivítáni starostou města Eislingen a ředitelem školy. Odpoledne se konal sportovní den v tělocvičně školy, kde mezi sebou soutěžila družstva všech zúčastněných zemí.

Další den byla na programu návštěva města Ulm, rodiště Alberta Einsteina. V Ulmu se nachází nejvyšší kostelní věž na světě, kterou také většina studentů úspěšně zdolala.

Ve středu studenti navštívili Stuttgart s nedávno vybudovaným Mercedes-Benz muzeem, kde si mohli prohlédnout nejstarší i nejnovější modely Mercedesů.

Ve čtvrtek jeli studenti spolu s profesory vlakem do Friedrichshafenu a odtud lodí po Bodamském jezeře do města Kostnice. Město Kostnice je známé působením Kostnického koncilu a upálením Mistra Jana Husa. V Kostnici si studenti mj. prohlédli dům, ve kterém Jan Hus pobýval.

V pátek navštívili studenti Gymnázium Ericha Kästnera a podívali se, jak se zde vyučují jednotlivé předměty.

Celý týden byl slavnostně zakončen společnou večeří českých a německých studentů a profesorů v pizzerii ve městě Eislingen.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7