Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dny otevřených dveří v tomto školním roce byly z epidemiologických důvodů zrušeny.

Využijte chatbota zde na stánkách nebo náš youtube kanál, FB či IG, kde najdete prezentační videa jednotlivých studijních oborů a akce naší školy, které na budoucí studenty čekají.

Pozor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - ÚŘEDNÍ HODINY:

PO, ÚT, ČT, PÁ: 8:00 – 14:00

ST: 8:00 – 15:30

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585 412 493.

Německý jazyk - výměnné pobyty

Singen 2012

Výměnný jazykový pobyt v malém, ale zato velmi útulném německém městečku Singen, nám umožnil prověření našich jazykových schopností a jejich použití v praxi. Dále kromě jazykové stránky bylo určitě přínosem jistě také to, že jsme mohli poznat německou kulturu, zvyky , mohli jsme se zdokonalovat v němčině, překonali jsme strach mluvit a poznali jsme krásnou přírodu na německo-švýcarské hranici.

Jsme rádi, že jsme mohli poznat, jak funguje německá škola, to bylo pro mnohé velké překvapení. Také budova školy se nám líbila . V některých hodinách pro nás bylo sice těžké porozumět – např. v biologii či chemii, ale možná bychom tomu nerozuměli ani s dostatečnou slovní zásobou. Ale některé z nás například zaujala hodina němčiny. Bylo velmi zajímavé pozorovat ten rozdíl hodiny němčiny a hodiny češtiny u nás, způsob rozebírání jednotlivých knih apod.

Pomalu se dostáváme ke druhé části naší česko-německé výměny. Co pro nás bylo větším zážitkem než pobyt v Německu, byl pobyt Němců u nás. Bylo pro nás velkým překvapením, že v Německu se toho o naší zemi moc neví (nebo spíše nic neví), i když jsme sousedé. Proto je hodně důležité, aby němečtí studenti měli možnosti navštěvovat Českou republiku a poznávat ji, i když jazykově to pro ně takový přínos nebude. Zarazilo nás, že před příjezdem do ČR Němci pomalu ani nevěděli, jestli píšeme azbukou nebo ne, a ptali se nás na základní věci jako jestli známe nutellu a jestli pijeme všude a vždy pivo, které je pro nás tak typické. Mysleli si, že jsme nějaká východní země na konci světa a že zařazení do EU byl nejspíš omyl. Z toho důvodu jsme rádi, že jsou pobyty, které organizují naše školy, výměnné a že se nejen my zdokonalíme v jazyce, ale že i němečtí studenti poznají něco z české kultury a udělají si vlastní obrázek o naší zemi.

Klára

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7