Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Dny otevřených dveří v tomto školním roce byly z epidemiologických důvodů zrušeny.

Využijte chatbota zde na stánkách nebo náš youtube kanál, FB či IG, kde najdete prezentační videa jednotlivých studijních oborů a akce naší školy, které na budoucí studenty čekají.

Pozor

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - ÚŘEDNÍ HODINY:

PO, ÚT, ČT, PÁ: 8:00 – 14:00

ST: 8:00 – 15:30

V případě potřeby je možné domluvit si individuální termín na telefonu: 585 412 493.

Německý jazyk - výměnné pobyty

2015 - Singen

V letošním školním roce se 15 studentů ze tříd 3.B, 7.E a 2.B se svými učiteli zúčastnilo studentské výměny s naším partnerským gymnáziem v Singen nedaleko Kostnice.

Po celý týden jsme byli na každém kroku atakováni německým jazykem, ať už v rodinách, které se staly naším přechodným domovem (však také zazněla slova jako "moje německá mamka, můj německý taťka"),tak během bohatého programu,který byl pro nás připraven. Velkou událostí byla oslava 600-ti stého výročí Kostnického koncilu, na který je Kostnice slavnostně vyzdobena a kde jsme měli možnost jít doslova po stopách Mistra Jana Husa.

Samozřejmě jsme nemohli vynechat tradiční návštěvu Rýnských vodopádů v Schaffhausenu, plavbu lodí přes Bodamské jezero do Meersburgu, proslaveného básnířkou Anette Droste-Hülshof a dobrým vínem, seznámili jsme se pravěkou historií osídlení Bodamského jezera v zajímavé expozici v Unteruhldingen a samozřejmě jsme několikrát doprovodili své německé partnery do vyučování, kde jsme získali také hodně cenných zkušeností.

V červnu jsme naopak mohli přivítat my naše německé protějšky.Pro většinu z nich to byla první návštěva Česka a bylo opravdu potěšující slyšet, jak krásné a moderní město naše Olomouc je. Náš program byl postaven na střídání kulturních i sportovních zážitků a němečtí studenti odjížděli s tím, že stojí za to se do Česka vrátit.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7