Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 25. a 26. října 2021.

Pozor

Dne 9. 11. 2021 proběhne na naší škole hodnotící čtvrtletní porada pedagogických pracovníků. Třídní učitelé předají v elektronické podobě po poradě rodičům všech žáků informaci o výsledné klasifikaci ve čtvrtletí v daném předmětu, dále také informaci o chování a absenci žáků ve výuce. Rodiče se mohou od 10.11. 2021 obrátit na jednotlivé vyučující prostřednictvím mailu: prijmeni@gcajkol.cz a případně dohodnout s vyučujícím daného předmětu konzultaci ve škole.

Německý jazyk - poznávací zájezdy

29.9. - 2.10.2008 - Mnichov

Ve dnech 29.9.-2.10.2008 se zúčastnilo 35 studentů našeho gymnázia poznávací exkurze do Mnichova.Ubytování jsme měli zajištěno v krásném městečku Landshut.První den jsme se věnovali prohlídce Mnichova.Jako první nás přivítal slavný fotbalový stadion Arena.V centru města jsme si prohlédli památky,které jsou součástí dominanty Mnichova,jako např . radnice se zvonkohrou,kostel sv.Petra,z jehož věže jsme viděli město jako na dlani,Frauenkirche apod.Také jsme se podívali k budově,kde byla podepsaná neblaze proslulá ,,Mnichovská dohoda,,.

Vnímali jsme příjemnou atmosféru v ulicích i samozřejmost,s jakou hodně lidí ještě teď nosí pro Bavorsko typické kroje.Ostatně i v obchodech bychom si je klidně mohli koupit.

Druhý den jsme navštívili nádherný barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a městské muzeum,kde probíhala zrovna výstava k historii a současnosti Mnichova.A protože k Mnichovu neodmyslitelně patří Oktoberfest,nemohli jsme si nechat ujít ani tuto návštěvu.

Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili ve skanzenu Finsterau ,v místě,které příjemně kontrastovalo s předešlými dvěma dny. A pak už zase domů.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!