Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Den otevřených dveří plánovaný na sobotu 27. 11. 2021 se neuskuteční. Pokud se epidemiologická situace zlepší, bude den otevřených dveří v druhém plánovaném termínu (nejen pro jazyky, ale pro celou školu), tedy ve středu 16. 2. 2022 odpoledne.

Projekty

Výukové objekty španělštiny a němčiny na Cizojazyčném portále Olomouckého kraje

 

Soubory - španělský jazyk: Bilingva 1, Bilingva 2, Bilingva 3, Bilingva 2 (aktivity)
Soubory - německý jazyk: Geschichte - I. teil, Geschichte - II. teil
Tvůrce: Vlastimil Kašpír a Mgr. Jiří Blažek
Odkaz na web: lingua.olportal.cz
(zaškrtnout "jazyk" a vlevo dole "hledat")

 

Popis

Cílem projektu je navázat na projekt naší školy v loňském roce, kdy jsme vytvořili softwarové prostředí pro volný internetový přístup k cizojazyčným textům vhodným pro podporu výuky cizích jazyků. Vytvořený portál je součástí Školského portálu Olomouckého kraje a je dostupný zdarma všem žáků, učitelům i šíroké veřejnosti ČR.

V letošním roce se chceme zaměřit na naplňování obsahu tohoto portálu v oblasti německých a španělských výukových objektů.

Na webovém portálu budou umístěny cizojazyčné texty vhodné pro výuku, které mohou učitelé využívat. Webový portál poskytuje členění textů podle různých oblastí,jazyků, věku, úrovně znalostí, typu školy, tématu, textové formy apod. Veškeré texty jsou s vyhledávací podporou k dispozici veřejnosti se zájmem o vzdělání v oblasti cizích jazyků. K jednotlivým textům lze dynamicky připojit další objekty (seznamy slovíček, vysvětlivky, obrázky, namluvení textu, odkazy apod.).

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2022/2023

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7

Informace Školní trička a mikiny

Podobně jako v minulých letech jsme si jako škola nechali vytvořit svoji vlastní školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu https://www.kraloveskoly.cz/cajkovskeho/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 7. 10. 2021. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce!

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!