Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Španělský jazyk - zájezdy

24.9. - 7.10. - Španělsko 2005 - Madrid

Studenti naší španělské sekce se ve školním roce 2005/2006 již po deváté zúčastnili vzdělávacího a jazykového zájezdu do Španělska. Letos jsme se zaměřili na střední Španělsko a pobřeží Středozemního moře a procestovali jsme několik autonomních španělských oblastí – Katalánsko, Aragón, Madrid, Castilla y León, Castilla-La Mancha a Valencijskou oblast.

První část 14tidenního vzdělávacího a jazykového pobytu jsme po krátké zastávce v Zaragoze a v městečku Calatayud strávili v Madridu, navštívili jsme nejzajímavější místa hlavního města, Madrid habsburský, Madrid bourbonský s královským palácem, muzea El Prado a Reina Sofía. Podnikli jsme i výlety do okolí s návštěvou prvního hlavního španělského města Toleda, jeho židovské synagogy a muzea El Greca. Vypravili jsme se i do nejzachovalejšího opevněného evropského města Ávily a do Segovie s návštěvou krásného hradu-Alcázaru. V Madridu nás ovšem nezajímaly jen historické památky, prošli jsme i slavné madridské parky s množstvím fontán a v moderní čtvrti AZCA s nejvyššími mrakodrapy v Evropě jsme navštívili také fotbalový stadion Realu Madrid Bernabéu.

Poté jsme opustili hlavní město, projeli jsme oblast Dona Quijota s větrnými mlýny a zamířili jsme do přímořského města Alcoceber na pobřeží Pomerančového květu, kde jsme zahájili druhou část našeho pobytu. Studenti se účastnili na jedné straně vyučování, na druhé straně pak mohli využívat kvalitních písčitých pláží Středozemného moře. Pobyt u moře jsme doplnili poznávacím výletem do Benicassimu s návštěvou likérky Fábrica del Licor Carmelitano, kde se seznámili s moderní technologií výroby likérů. V Alcoceber mohli studenti formou švédských stolů ochutnat typická jídla španělské kuchyně.

Během naší cesty jsme se zastavili ve francouzském Perpignanu a také v italských Benátkách. V naší fotogalerii Vám chceme přiblížit náš pobyt ve Španělsku, pocity a dojmy studentů, vše, co jsme viděli v průběhu čtrnáctidenní cesty, krásu španělské přírody i španělských měst.

Vlastimil Kašpír
vedoucí akce a předseda španělské sekce

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7