Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Španělský jazyk - zájezdy

POBYTY V ZAHRANIČĺ ve školním roce 2015-2016

Školní rok 2015-2016 byl opravdu bohatý na aktivity naší španělské sekce. Podařilo se nám realizovat listopadový týdenní pobyt v Barceloně (v rámci projektu Výzva 56). Zde jsme také osobně završili již dříve započaté jednání o připravované výměně studentů, která se uskutečnila v dubnu 2016 a zahrnovala v sobě dvě souběžné výměny dvou skupin studentů – s gymnáziem La Ferrería v Barceloně a gymnáziem v Sant Cugat, blízko Barcelony. Studenti z La Ferrería nás pak navštívili v červnu 2016, studenti ze Sant Cugat si domluvili pro svou návštěvu Olomouce termín září 2016.

A samozřejmě bychom neměli zapomenout na Darju Kuzněcovovou (5.D), výherkyni hlavní ceny Soutěže Gran Canaria pořádané Velvyslanectvím Španělska pro studenty bilingvní sekce. Studentka vlastní klavírní skladbou získala v této soutěži 1. místo a výhrou jí byl týdenní jazykový pobyt na Gran Canarii (srpen 2016).

Dovolte nám, abychom Vás blíže seznámili s těmito akcemi:

 

Barcelona (listopad 2015)

 

Ve dnech 1. - 8. listopadu jsme realizovali týdenní pobyt ve španělské Barceloně. Pobyt se uskutečnil v rámci projektu Výzva 56. Během něho jsme poznali krásy tohoto přímořského letoviska jako například akvárium, proslulé Gaudího stavby v čele s katedrálou Sagrada Família nebo místní tržiště a další pamětihodnosti. Nechyběla ani návštěva místního gymnázia, kde nás čekalo velmi milé uvítání i zajímavé hodiny např. chemie, španělštiny, apod. Nejzajímavějším výletem po okolí byl výjezd lanovkou nad klášter Montserrat. A jaké to bylo? Prostě úžasné, však se mrkněte na fotky ;)

 

Pokud byste chtěli vidět vice fotografií, zde jsou:

 

Výměna Barcelona (duben 2016)

 

V pondělí 18. dubna 2016 v deset hodin ráno vyrazil autobus studentů našeho gymnazia, doplněný o jednotlivé zájemce z Gymnázia Hejčín, na jazykovou výměnu do dvou katalánských středních škol – La Ferrería na barcelonském předměstí Montcada a dále na střední školu z dvacet minut jízdy vzdáleného městečka Sant Cugat. Po příjezdu v úterý odpoledne studenty přivítali jejich kamarádi ze Španělska, kteří je ubytovali přímo u svých rodin. Ve středu se studenti zúčastnili dopolední exkurze v přírodovědném muzeu Cosmocaixa, kde se mohli seznámit s exponáty i praktickými ukázkami z fyziky a chemie a v rámci botaniky a zoologie se dostali do místního skleníku simulujícího tropický les. Po obědě se podívali do historického centra Barcelony. Ve čtvrtek se studenti zúčastnili dopolední výuky se svými španělskými spoužáky. Měli možnost vyzkoušet si výuku literatury, matematiky, angličtiny a někteří i filozofie. Odpoledne se podívali na stadion Nou Camp fotbalového klubu FC Barcelona. Páteční dopoledne patřilo návštěvě Parku Güel a seznámení s jeho autorem, velice osobitým secesním architektem Antoniem Gaudím, bez něhož si dnes není možné Barcelonu ani představit. V odpoledních hodinách se výprava našeho Gymnázia vydala na návštěvu 40 kilometrů vzdáleného a poutavými legendami opředeného kláštera Montserrat, který je důležitým poutním místem Katalánska. Bazilika kláštera se je populárním cílem poutníků, kteří sem chodí prosit o pomoc sošku černé panny Marie. Sobota patřila oslavám Sant Jordi, Sv. Jiří, který je národním patronem Katalánska. Neděle byla dnem klidu a studenti ji trávili celou se svými hostitelskými rodinami. V pondělí a úterý již studenti byli na cestě zpět na Hanou.

Na počátku června španělská strana, studenti z gymnázia La Ferrería, navštívili Olomouc. Studenti ze Sant Cugat si domluvili pro svou návštěvu Olomouce termín září 2016. Zúčastnění studenti i učitelé si výměnu velmi pochvalovali a pochvalují. Podařilo se díky ní navázat mnoho nových přátelství.

 

 

Pokud byste chtěli vidět vice fotografií, zde jsou:

 

Výměna studentů Olomouc - Barcelona (červen 2016)

 

V polovině června se uskutečnila výměna mezi studenty bilingvní sekce našeho gymnázia a studenty z gymnázia La Ferreria v Barceloně.

Byl to nezapomenutelný týden. Společně jsme se účastnili mnoha aktivit jak v Olomouci, tak i v Praze.

Doufáme, že všichni si to užili. A pevně věříme, že výměna byla velkou životní zkušeností pro všechny zúčastněné. Podívejte se na fotografie z výměny: počasí, aktivity, společné chvíle - nemohlo to vyjít lépe!

 

Pokud byste chtěli vidět vice fotografií, zde jsou:

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7