Vítejte na stránkách gymnázia

Pozor

Ředitelské volno 27. září 2021.

Pozor

Omlouváme se, ale z důvodu dočasného výpadku pevné linky, obracejte své dotazy na tyto mobilní čísla kanceláře školy:

  • Jídelna - Navrátilová Pavlína - 732956811
  • Hlavní účetní - Božková Šárka - 725995745
  • Personální záležitosti - Lenka Zámečníčková - 774090735,
  • Studijní záležitosti - Petra Huvrová - 602760792

Španělský jazyk - zájezdy

Studijně poznávací zájezd do Španělska (Valencie a okolí, Barcelona) - Velikonoce 2017

Studijní pobyt, který trval od 6. do 15. dubna, si všichni velmi užili a kromě dobré nálady, opálení a poznání Valencie a Barcelony si procvičili španělštinu, kterou na škole intenzivně studují.

Španělská bilingvní sekce na Gymnáziu Čajkovského patří pouze mezi šestici obdobných studijních oborů v celé republice. Šestiletá výuka probíhá od třetího ročníku již téměř výhradně ve španělštině. A aby se studenti blíže seznámili s tímto krásným jazykem a kulturou, škola pravidelně pořádá zájezdy nebo výměny do Španělska.

V tomto případě se studenti vydali za poznáním pobřeží v okolí měst Valencie a Barcelony. Valencie všechny doslova uchvátila svou moderní architekturou jako vystřiženou ze sci-fi Julese Verna. Kromě historického centra studenti poznali podmořský život v Oceánografickém muzeu a na vlastní kůži se zúčastnili tolik typických velikonočních procesí.

To však nebyl jediný zážitek. Během návštěvy pomerančových sadů se studenti dověděli zajímavosti o pěstování citrusů a domů si dovezli bohatou výslužku. Nezapomenutelně se jim vryl do paměti také výlet lodí po ústí řeky Ebro, jež je známé chovem slávek a ústřic.

Den strávený v Barceloně by šlo s nadsázkou pojmout jako „po stopách Gaudího“. Tento věhlasný architekt proměnil Barcelonu ve svou výkladní skříň. Cvakání mobilních foťáků tak neunikl Park Güell ani světoznámá Sagrada Familia.

Zájmu cestovatelů však neunikla ani další krásná městečka na pobřeží Středozemního moře, studenti si jistě zamilovali městečko Peñíscola, odkud si přivezli nové profilovky na Facebook, nebo Tossa de Mar spolu s Gironou.

Dlouhé přejezdy mezi Španělskem a ČR si studenti zkrátili návštěvou Benátek a Milána při jednotlivých cestách z a do ČR. Studenti si pobyt ve Španělsku náramně užili, procvičili si španělštinu s rodilými mluvčími v reálných situacích a přivezli si karty plné krásných fotek. Při pohledu na aktuální sněhové počasí by si každý rád svůj pobyt zde prodloužil.

Zpět

Informace Informace o studiu

pro školní rok 2021/2022

Informace Španělská sekce

Informace

Informace Inspekční zpráva
Inspekční zpráva

Informace Kontakt

Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
Čajkovského 68/9
779 00 Olomouc
tel.: 585 412 493      
tel. ředitel: 723 487 598
e-mail: skola@gcajkol.cz                                      datová schránka: 9r4gyf7